Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@

Czerniawski prezydentem Łomży?

Główne zdjęcie
Mieczysław Czerniawski

Mieczysław Czerniawswki m.in. ostatni pierwszy sekretarz w łomżyńskiej PZPR, ma być kandydatem lewicy na prezydenta Łomży. Tak doniosły wszystkie białostockie gazety opisując wizytę w Białymstoku wiceszefa SLD Grzegorza Napieralskiego. Zgodnie z prasowymi informacjami Czerniawski zamierza wystartować z własnym komitetem wyborczym, a SLD będzie go wspierać wszelkimi siłami.

O możliwość wystartowania na prezydenta Łomży były poseł Mieczysław Czerniawski mówił już w listopadzie ubiegłego roku. Zapowiadał wówczas powołanie komitetu wyborczego, któremu miałby patronować, ale jeszcze wtedy nie był przekonany czy on sam wystartuje na prezydenta Łomży. Miał to ogłosić na przełomie roku... nie ogłosił.
Tymczasem o tym, że Czerniawski na prezydenta Łomży wystartuje napisały dziś wszystkie wychodzące w Białymstoku dzienniki.

Dodajmy, że Mieczysław Czerniawski był ostatnim I sekretarzem KW PZPR w Łomży. Po wstąpieniu do SLD został wojewódzkim koordynatorem Tymczasowej Rady Krajowej tej formacji do spraw budowy struktur partii, a później przewodniczącym Rady Wojewódzkiej SLD województwa podlaskiego. Był też członkiem Rady Krajowej SLD. W 2003 roku poseł Czerniawski został wydalony z klubu parlamentarnego SLD po aferze z głosowaniem na „cztery ręce”. Za dwóch posłów SLD - Czerniawskiego i Owoca - zagłosowali wtedy posłowie Jan Chaładaj i Stanisław Jarmoliński. Wszyscy czterej zostali wykluczeni z klubu SLD.

Czerniawski zasiadła w Sejmie X, II, III i IV kadencji.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę