Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Ostateczne rozstrzygnięcie w sprawie łomżyńskiego hipermarketu

Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił dziś skargę kasacyjną wniesioną przez kielecką firmę Echo Investment w związku z orzeczeniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku, który w lutym uchylił uchwałę Rady Miejskiej Łomży dopuszczającą budowę przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej hipermarketu. Decyzja NSA jest już ostateczna.


Przypomnijmy, hipermarket w Łomży chce wybudować kielecki developer Echo Investment. Jeszcze pod koniec lat 90-tych ubiegłego wieku nabył on tereny pod inwestycję, ale budowy nie można było rozpocząć ze względu na wykluczające to plany zagospodarowania przestrzennego. W 2005 roku radni plany zmienili, ale odpowiednią uchwałę zaskarżyła część mieszkańców sprzeciwiających się inwestycji. Sprawa trafiła najpierw do wojewody Marka Strzalińskiego, który choć dopatrzył się złamania prawa uznał je za mało istotne, a później do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku, który uznał, że naruszenie prawa było na tyle istotne, że zaskarżoną uchwałę unieważnił.
Od wyroku WSA kasację do Naczelnego Sądu Administracyjnego wniosła kielecka firma Echo Investment. Dziś NSA tę skargę kasacyjną oddalił.

Dodajmy, że w związku z tą lokalizacją hipermarketu tymczasowo aresztowany jest architekt miejski Andrzej Z. Prokuratura Apelacyjna w Lublinie postawiła mu zarzuty przyjęcia 10 tys zł łapówki od przedstawiciela firmy Echo Investment.

Aby hipermarket przy skrzyżowaniu Sikorskiego i Zawadzkiej mógł być budowany legalnie cały proces  decyzyjny trzeba rozpoczynać na nowo. Co ciekawe radni Łomży już do tego przystąpili. Trwa proces zmiany  „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Łomży, które obejmować będzie tereny położone w rejonie ulic: Wyszyńskiego, Sikorskiego i Zawadzkiej” tak aby dokument ten umożliwiał budowę hipermarketu.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę