Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Opóźnienia prac remontowych w szpitalu w Łomży.

Niekorzystny kurs euro opóźnił o ponad rok prace remontowe w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Niebawem wymienione zostaną wszystkie okna w szpitalnych budynkach oraz trzy szpitalne windy. Przedsięwzięcie pochłonie ponad 2 mln złotych, z tego milion dwieście tysięcy złotych pochodzi ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Marszałek województwa przyznał je już rok temu, ale dyrekcja szpitala wolała poczekać na korzystniejszy kurs euro. Jeśliby pieniądze zostały wzięte w zeszłym roku – byłoby o co najmniej kilkaset tysięcy złotych mniej – powiedział dyrektor szpitala Marian Jaszewski.

 Inwestycja przyniesie wymierne korzyści. Tylko oszczędności na samym cieple będą liczone w dziesiątkach tysięcy. Zainstalowane zostaną okna, które zagwarantują pełnię bezpieczeństwa także pacjentom. Pacjenci i personel szpitala przestaną oczekiwać na windy. W tej chwili kursuje tylko jedna, mimo że są jeszcze trzy kolejne. Ich stan jednak jest tragiczny do tego stopnia, że konserwacji i remontu podjęła się tylko jedna firma, ale w ramach tzw. “offsetu” wyremontuje też tę, która kursuje już ostatkiem sił. Remont w łomżyńskim szpitalu kosztować będzie około 2 mln złotych. 800 tysięcy z własnego budżetu wyłoży szpital.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę