Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

„Moja Szansa” i „Światełko w tunelu” dają pracę

Ponad 300 osób – bezrobotnych z Łomży i najbliższej okolicy zostało wspartych w poszukiwaniu pracy dzięki dwóm programom realizowany przez łomżyński PUP, a współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa.

Pierwszy z nich „Moja Szansa” adresowany jest do ludzi młodych, drugi „Światełko w tunelu” do długotrwałe bezrobotnych. W obu dla bezrobotnych są szkolenia, prace interwencyjne i pieniądze na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Na realizację programów łomżyński urząd pracy pozyskał 2, 2 mln zł. W pierwszym półroczu programami objęto 306 osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP w Łomży. Udział w projekcie jest dla jego uczestników pojawiającą się nadzieją na zmianę sytuacji życiowej i zawodowej – podkreślają przedstawiciele urzędu.
Spośród uczestników programów „Moja Szansa” i „Światełko w tunelu” 100 osób zostało skierowane na prace interwencyjne, 50 otrzymało jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej, a niemal 140 młodych bezrobotnych zostało skierowanych na staże.

Pracownicy PUP zaznaczają, że o sukcesie projektu stanowić będzie liczba osób, które go ukończą ale przede wszystkim liczba osób, które znajdą stałe zatrudnienie.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę