Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Pieszo na Jasną Górę

Już po raz XXII wyruszyła piesza pielgrzymka diecezji łomżyńskiej na Jasną Górę. W tym roku pątnicy wędrują przed tron Matki Bożej Królowej Polski tam pod hasłem „Odnawiamy Śluby Jasnogórskie”. W rocznicę złożenia ślubów przez króla Jana Kazimierza i odnowienia ich przez kardynała Wyszyńskiego będą wspominać te wydarzenia.


Rano po Mszy św. w katedrze w licząca około 430 km trasę wybrało się niemal tysiąc osób. Pątnicy tradycyjnie idą w 7 grupach. Do celu swej wędrówki dojdą po 13 dniach.

Od kilku lat w diecezji łomżyńskiej powstaje także grupa pielgrzymów duchowych. To osoby, które nie mogą wyruszyć na pątniczy szlak, ale chcą wędrujących wspierać duchowo. W tym roku do  grupy białej zapisało się ok 2,5 tysiąca wiernych.

Foto:
Foto: wymarsz z Łomży
Foto: pielgrzymi pomiędzy TIRami
Foto: 13 dni marszu przed Nimi
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: czekanie na pielgrzymów
Foto:
Foto: poczęstunek i w drogę

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę