Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Ciężarówki powyżej 30 ton nie mogą wjeżdżać do Łomży.

Wojewoda Podlaski nie będzie zmieniał decyzji prezydenta Łomży ograniczającej wjazd do miasta tirów. Dziś oficjalna decyzja w tej sprawie wpłynęła do łomżyńskiego ratusza. Łukasz Czech z Biura Prasowego Prezydenta Łomży powiedział Radiu Białystok, że wojewoda nie zamierza wydawać nakazu zmiany organizacji ruchu dla samochodów ciężarowych w mieście, podpisanej nie dawno przez Prezydenta Jerzego Brzezińskiego. Chodzi zwłaszcza o ograniczenie wjazdu ciężarówek o masie całkowitej powyżej 30 ton na stary most w Piątnicy.

Wojewoda uznał wszystkie okoliczności, którymi kierował się Prezydent Łomży, wydając decyzję o zakazie ruchu na przeprawie przez Narew tych właśnie pojazdów. O zniesienie ograniczeń wprowadzonych przez Prezydenta Łomży wystąpił do Wojewody białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, który po kilku latach zmienił swoją własna decyzję i przywrócił ruch tranzytowy pojazdów ciężarowych na drogę krajową nr 61.Z opinii technicznej mostu na Narwi , sporządzonej przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów w Warszawie wynika, że obiekt może być eksploatowany pod obciążeniem klasy C, co oznacza, że nie mogą po nim jeździć pojazdy, których masa całkowita przekracza 30 ton. Na tę właśnie ekspertyzę, przy wydawaniu decyzji o wprowadzeniu ograniczeń, powoływał się Prezydent. Wojewoda Podlaski uznał, że wykonana w 2003 roku opinia techniczna jest dla tego mostu wiążąca, dlatego nie nakaże usunięcia znaków. Tak więc od dziś wszystkie tiry o masie powyżej 30 ton poruszać się będą na moście w Piątnicy, na prowadzących do niego drogach dojazdowych i po Łomży nielegalnie.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę