Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 17 kwietnia 2021 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 153

Praca wre w szkołach

Ponad 1,6 mln. złotych przeznaczy w tym roku samorząd Łomży na remonty i modernizację placówek edukacyjnych w mieście. Zgodnie z harmonogramem prac, jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego ma zakończyć się poważny remont budynku Liceum Ekonomicznego w Łomży. Odnowiony zostanie też dach I Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Bernatowicza. To zgodnie z zapewnieniami Krzysztofa Choińskiego, zastępcy prezydenta Łomży odpowiedzialnego za edukację, największe inwestycje w szkolną infrastrukturę w mieście w tym roku.

Samorząd zapowiada też szereg innych działań, na które w sumie zostanie wydane ponad 1,6 mln. złotych.- W ubiegłorocznych założeniach budżetowych na remonty przewidywaliśmy o wiele mniejszą kwotę – mówi Choiński. Tak jak i w wielu innych sferach działalności samorządu, podobnie i tu okazało się, że potrzeby są o wiele większe. - nawet gdybyśmy podwoili zapowiadaną na ponad 1,4 tys. zł kwotę, nie wystarczyłoby to na wykonanie niezbędnych działań – mówi wiceprezydent. Po ostatniej sesji rady miasta udało się całość dotacji na ten cel zamknąć kwotą 1 614 892 zł. Jak wynika z zapowiedzi władz, ratusz stara się przeznaczone na remonty fundusze rozdzielić  równomiernie na większą liczbę szkół. - Gdybyśmy chcieli dokonywać kompleksowych prac, starczyłoby może na 2-3 szkoły, reszta musiałaby czekać na kolejny rok budżetowy – mówi zastępca prezydenta ds. oświaty. Zarząd miasta tłumaczy, że wymiana dachu w  ILO to kontynuacja podobnych działań z lat ubiegłych w innych szkołach. Duży remont w „ekonomiku” podyktowany jest organizowanymi wkrótce obchodami 100 -lecia istnienia placówki. - Przyjedzie wielu gości. Chcemy, by szkoła wypadła jak najlepiej – mówi Choiński.
Remonty w większości łomżyńskich szkół, w których trwają prace, zakończą się wraz z końcem wakacji. - Tam jednak, gdzie nie będzie takiej możliwości, roboty nie będą przeszkadzać w prowadzeniu zajęć – obiecują ich organizatorzy. Niektóre placówki odczuwają też brak fachowców. Remont łazienki w Szkole Podstawowej nr 4 przy ulicy Kierzkowe, może rozpocząć się już w nowym roku szkolnym. Dyrekcja ma bowiem problemy ze znalezieniem firmy, która zajmie się wykonaniem prac. Ponadto w wybranych placówkach w Łomży szereg remontów będzie dotyczył również likwidacji barier architektonicznych dla niepełnosprawnych uczniów. Dotację na ten cel w wysokości ponad 300 tys. złotych przekazał Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Jednym z najistotniejszych warunków przydzielenia wsparcia z tej instytucji jest jednak zabezpieczenie podobnej kwoty po stronie inwestora – mówi Choiński.  Na ostatniej sesji radni postanowili przekazać z samorzą-dowego budżetu podobną kwotę na ten cel.
Remonty, które mają usprawnić możliwość korzystania z placówek edukacyjnych w Łomży prowadzone będą w Zespole Szkół Specjalnych przy ul. Nowogrodzkiej, w gimnazjach nr 2,8 i 1 oraz w szkołach podstawowych nr 5, 9, 10 i 4. To właśnie tam,  jak wynika z ewidencji ratusza, uczy się najwięcej niepełnosprawnej młodzieży.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę