Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Wojewoda prosi wicepremiera Leppera

Przydzielenia dodatkowych środków z rezerwy budżetowej na pomoc socjalną najbardziej poszkodowanym, zwiększenia dopłaty do paliwa rolniczego, anulowanie kar finansowych z tytułu przekroczenia limitów kwot mlecznych i zastosowanie odroczeń lub umorzeń w płaceniu rat składek KRUS – m.in. o takie wsparcie dla rolników poszkodowanych w wyniku suszy poprosił wicepremiera, ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Andrzeja Leppera wojewoda podlaski Jan Dobrzyński.


Z dokonanej analizy sytuacji w produkcji roślinnej wynika, że plony zbóż będą niższe od ubiegłorocznych od 15% a lokalnie nawet do 40 -50% - napisał w specjalnym liście do wicepremiera wojewoda. Jan Dobrzyński podkreśla, że wyjątkowo źle wygląda sytuacja w gospodarstwach mlecznych. -  II pokos traw osiągnie wielkość na poziomie 20-40% ubiegłorocznych zbiorów. W przypadku dalszego utrzymywania się tak niekorzystnych warunków pogodowych może dojść do sytuacji, że III pokosu traw nie będzie. W zaistniałej sytuacji rolnicy zmuszeni są do bezpośredniego skarmiania pasz przeznaczonych na okres żywienia zimowego – dodaje wojewoda.
Wojewoda argumentuje, że niekorzystne warunki pogodowe bezpośrednio przekładają się na efekty finansowe wielu podlaskich rolników. Susza w znaczący sposób wpłynie na i tak już trudną finansową sytuację podlaskich rolników i będzie skutkować również w latach następnych.
Wobec tego wojewoda poprosił wicepremiera Leppera o objęcie podlaskich rolników wszystkimi możliwymi instrumentami wsparcia.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę