Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Ponad 10 tysięcy podlaskich rolników złożyło wnioski o dopłaty.

Niespełna 10 i pół tysiąca rolników z województwa podlaskiego złożyło dotychczas wnioski o unijne dopłaty. Jest to 12 procent tego, czego spodziewają się pracownicy podlaskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Spodziewają się oni, że rolnicy z naszego regionu złożą około 84-ech tysięcy wniosków. Termin składania wniosków o pieniądze z Unii Europejskiej mija 15-tego czerwca.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości przy wypełnianiu wniosków rolnicy mogą się skonsultować w biurach powiatowych Agencji lub w ośrodkach doradztwa rolniczego i bankach spółdzielczych. Trzeba to zrobić jak najszybciej, bo w czerwcu mogą być kolejki. Jak informuje wicedyrektor podlaskiego oddziału Agencji Tadeusz Tomaszewski z dnia na dzień wzrasta liczba składanych wniosków. Wczoraj np. wpłynęło ich ponad tysiąc. Wnioski można wprawdzie składać nawet do 10 lipca, ale wiąże się to z konsekwencjami - za każdy dzień po 15 czerwca o 1 procent będzie pomniejszana przysługująca rolnikowi kwota. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa chce wprowadzić dyżury swoich pracowników w gminach, tak by rolnicy nie musieli jeździć z wnioskami do biur powiatowych. Pieniądze z dopłat będą wpływać na konta rolników między 1 grudnia 2004 roku a 30 kwietnia 2005 roku. Dopłaty dla rolników to kwota około półtora miliarda euro.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę