Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Łomża: kolejne bardzo interesujące ślady przeszłości

Mimo, że prace archeologiczne w Katedrze Łomzyńskiej już się zakończyły, to ekipy bodwlane, które wykonują wykopy pod przyszłą kaplicę - kryptę nadal wykopują wiele śladów przeszłości - powiedział Radiu Białystok archeolog maciej Czarnecki z Warszawy, który przez miniony rok nadzorował prace wykopaliskowe w świątyni. Wszystkie te eksponaty są skrupulatnie gromadzone, prawdopodobnie zostaną wykorzystane w przyszłości.

Pod prebizterium katedry zdemontowano już wszystkie zabytkowe krypty. Powstanie nowa krypta-kaplica, w której zrekonstruowane zostaną tylko dwie krypty: budowniczego kaplicy, ks. proboszcza Jana Wojławskiego oraz późniejszego proboszca - ks. Ciotuskiego. Pozostałe wykopane w katedrze kości zgromadzone zostana w ossarium. Urządzona zostanie także ścieżka edukacyjna, gdzie każdy zainteresowany przy pomocy nowoczesnych technik kompuetrowych będzie mógł przenieść się do początków budowy najstarszej w regionie północno-wschodnim świątyni. Trzynawowa kaplica będzie miała około 2 metrów wysokości. Urządzone tu zostanie także miejsce pochówku biskupów łomżyńskich. Całośc ma być gotowa na tegoroczne święta Bożego Narodzenia.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę