Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Strajk w szpitalu

Na dwie godziny lekarze i pielęgniarki łomżyńskiego szpitala odeszli od łóżek pacjentów. W czwartek od 8.00 do 10.00 zamknięte były także szpitalne przychodnie specjalistyczne i pracownie diagnostyczne. Część załogi zgromadziła się w tym czasie w sali wykładowej szpitala. Tak wyglądał strajk ostrzegawczy w łomżyńskim szpitalu.

Decyzja o przeprowadzeniu strajku ostrzegawczego zapadła w piątek. O zamiarze  strajkowania  szpitalny komitet strajkowy powiadomił już dyrekcję szpitala. Jak podkreśla dyrektor Marian Jaszewski w czasie strajku na medyczną pomoc mogą liczyć tylko pacjenci w stanie zagrożenia życia i zdrowia. Pozostali, którzy przyjdą na badania ze skierowaniami będą musieli poczekać, ewentualnie zostaną zapisani na inny termin.    
Pracownicy łomżyńskiego szpitala, podobnie jak ich koledzy w kraju, domagają się 30% podwyżek płac. Grożą, że jeśli ich roszczenia nie zostaną spełnione strajk przybierze jeszcze ostrzejszą formułę.
Tymczasem dyrekcja szpitala twierdzi, że pieniędzy na podwyżki nie ma. Aby podnieść  wynagrodzenie wszystkim pracownikom szpitala, potrzeba dodatkowych 8 mln zł.
- Takich pieniędzy nawet nie moglibyśmy pożyczyć z banku, bo samorząd województwa, który jest właścicielem szpitala wyczerpał już tegoroczny limit poręczeń kredytowych – dodaje Jaszewski. 
210407125521.jpg
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę