Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

SKANSENOWSKIE SPOTKANIA

SKANSENOWSKIE SPOTKANIA – plenerowa impreza folklorystyczna prezentująca kulturę kurpiowszczyzny organizowana w pierwszej połowie czerwca, w Skansenie Kurpiowskim w Nowogrodzie. W programie, oprócz zwiedzania, są występy kapel i ludowych zespołów śpiewaczych, pokazy kowalstwa, garncarstwa, wycinankarstwa, hafciarstwa i bursztyniarstwa połączone ze sprzedażą gotowych wyrobów oraz konkursy propagujące tradycyjne zabawy i gry zręcznościowe (przybijanie gontów, bieganie w „kurpiach”, rzucanie „grzybkiem”). Na licznych stoiskach można, natomiast, kupić oryginalne wyroby sztuki ludowej oraz skosztować dań kuchni regionalnej na czele z rejbakiem, piwem jałowcowym i wybornymi pampuchami..

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Grzegorz Gwizdon
cz, 06 lipca 2006 15:23
Data ostatniej edycji: pon, 24 lipca 2006 14:39:14

 


Muzeum Północno - Mazowieckie w Łomży

18-400 Łomża
ul. Dworna 22
tel./fax. (086) 2166487, 2162816

 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę