Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Pierwszy wyrok dożywocia w Sądzie Okręgowym w Łomży

Karę dożywotniego więzienia wymierzył Sąd Okręgowy w Łomży 20-letniemu Przemysławowi Zaorskiemu. We wrześniu 2004 roku razem z 22-letnim kolegą Mariuszem Wądołowskim zamordował niespełna 50-letniego Ryszarda S. spod Szczuczyna. Mariusz Wądołowski spędzi w więzieniu 25 lat. Sąd nie miał wątpliwości, że to morderstwo, popełnione zresztą na koledze obu morderców, było zaplanowane z zimną krwią, jedynie dla osiągnięcia korzyści majątkowej.

Mordercy ukradli ofierze trochę drobnego sprzętu, gotówkę i samochód, który następnie sprzedali na części. Ciało Ryszarda S. zakopali w Lesie jednaczewskim. Zaraz potem wysyłali do jego rodziny żądania okupu za uwolnienie mężczyzny. Przemysław Zaorski nie daje podstaw do tego, by uwierzyć w jego resocjalizację - stwierdziła przewodnicząca składu sędziowskiego, dlatego spędzi w więzieniu resztę swojego zycia. Teraz ma 20 lat. 22-letni Przemysław Wądołowski pójdzie do więzienia na 25 lat, bo sąd uznał, że jego udział w przestępstwie był mniejszy. Mecenas Ewa Krasowska, która w tej sprawie występowała jako pełnomcnik oskarżyciela posiłkowego, powiedziała, że wyroki są dość wysokie, ale nie wyklucza możliwości wniesienia apelacji o dożywocie także dla Mariusza Wądołowskiego. Podobnego zdania jest również oskarżający w tej sprawie prokurator Janusz Sobieski z prokuratury Okregowej w Łomży. Decyzja w tej sprawie zapadnie w prokuraturze w najbliższych dniach. Po ogłoszeniu wyroku Przemysław Zaorski płakał. Natomiast z naszych informacji wynika, że Mariusz Wądołowski zwrócił się do swojego obrońcy o wniesienie apelacji i zmniejszenie kary.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę