Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Dużo pożarów w regionie

Aż w 707 zdarzeniach brała udział łomżyńska straż pożarna w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku.To o 135 razy więcej niż w pierwszym półroczu ubiegłego roku poinformował rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Łomży kapitan Sławomir Mieczkowski.

Dodał, że wzrost ilości zdarzeń był spowodowany miedzy innymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi na początku tego roku. Plagą, jeżeli chodzi o przyczyny powstawania pożarów są nadal podpalenia - podaje Sławomir Mieczkowski.

Łomżyńska straż pożarna zanotowała też, szczególnie w ostatnich tygodniach wzrost liczby pożarów w lasach. W tym przypadku wpływ na ich powstawanie ma utrzymująca się od kilkunastu dni wysoka temperatura, która powoduje spadek wilgotności ściółki leśnej. W ostatnich dniach utrzymywała sie ona na poziomie 10-14 %:
Pożary w lasach w pierwszym półroczu tego roku występowały równie często jak na terenach objętych uprawami rolniczymi. Trawy, użytki i nieużytki płonęły od początku tego roku 51 razy. To o 15-ście razy więcej niż w tym samym czasie w roku ubiegłym.
        


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę