Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Jest gorąco, a będzie jeszcze bardziej...!

Biuro Prognoz Meteorologicznych Białystok ostrzega, że w dniach 06-11.07.2006 na terenie woj. podlaskie i warmińsko-mazurskie nastąpi dalszy wzrost temperatury powietrza. W ciągu dnia w cieniu może być nawet do 30-32 st Celsjusza. W nocy będzie nieco chłodniej 15-18 st. C. Upały mogą sprawić nie tylko pogorszenie samopoczucia, nasilenie chorób układu krążenia, ale także uszkodzenia asfaltowych nawierzchni dróg i dalszy wzrost zagrożenia pożarowego.

Z praktycznego punktu widzenia dla ludzi uciążliwe są okresy, gdy okresy  upalne trwają, przez co najmniej kilka dni. Zbyt intensywny wysiłek w czasie gorącego dnia, spędzanie zbyt długiego czasu na słońcu albo zbyt długie przebywanie w przegrzanym miejscu może spowodować uraz termiczny – czyli nagłą utratę przytomności z wysoką temperaturą..
Przed wystąpieniem zasadniczych objawów występują objawy poprzedzające w postaci:
 • bólu i zawrotów głowy;
 • nudności, wymiotów;
 • zaburzeń wzroku;
 • drgawek;
 • zaczerwieniona, gorąca, sucha skóra;
 • obniżonego ciśnienia krwi;
 • tachykardia 160-180/min.

Niebezpieczne są także oparzenia słoneczne - objawy to zaczerwienienie i bolesność skóry, możliwe swędzenie, pęcherze, gorączka, ból głowy; i przegrzanie – objawy osłabienie, zawroty głowy, pragnienie, nudności i wymioty, kurcze mięśni (zwłaszcza nóg i brzucha) i utrata przytomności..
W przypadku oparzenia słonecznego należy wziąć chłodny prysznic, zmyć olejki (kremy) do opalana, a miejsca oparzone polewać dużą ilością zimnej wody. Jeśli na skórze wystąpią pęcherze, zrób suchy, sterylny opatrunek i skorzystaj z pomocy medycznej.
W przypadku przegrzania lekarza należy wezwać natychmiast, a osobę poszkodowaną umieścić w chłodnym miejscu (nogi unieś na wysokości 20-30 cm.).
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę