Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość z www.radio.bialystok.pl

Pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym

Strażacy i leśnicy walczą z pożarem łąk w Biebrzańskim Parku Narodowym. Ogień objął już powierzchnię około 10 hektarów w okolicach miejscowości Dobasz. W akcji uczestniczy 5 zastępów strażaków, których wspera samolot gaśniczy. Słup dymu widać z odległości kilkunastu kilometrów. Ratownicy nie chcą dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia w pobliskich lasach.

 Akcja gaśnicza jest bardzo trudna, ponieważ łąki nie były wykaszane od zeszłego roku i są pokryte dużą ilością suchej trawy. Sytuacja jest groźna, ponieważ od kilkunastu dni nie padało i w lasach północnowschodniej Polski obowiązuje 3, czyli najwyższy, stopień zagrożenia pożarowego. Trawy i trzcinowiska obejmuja 3/4 obszaru Biebrzańskiego Parku Narodowego.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę