Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 sierpnia 2022 napisz DONOS@
wiadomośc pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Prokuratura stawia zarzuty byłemu szefowi rady nadzorczej łomzyńskiego PePeeS-u.

Łomżyńska prokuratura okręgowa chce postawić przed sądem Józefa Huberta G. - jednego z największych udziałowców spółki PePeeS i byłego przewodniczącego jej rady nadzorczej. Zdaniem prokuratora jego działania polegające na podziale spółki - matki na spółki zależne, a następnie próba ich sprzedaży poniżej wartości naraziły PePeeS na straty około 1 mln 800 tys. zł.

Mechanizm tych operacji polegał na wydzieleniu spółek - córek (m.in. Spido i Serwis PePeeS), które przejęły pracowników, a następnie doprowadzenie ich do katastrofalnej sytuacji finansowej i próbę sprzedaży za kwoty poniżej minimalnej wartości. Całe działanie, zdaniem prokuratora, miało podłoże ekonomiczne i służyło przede wszystkim pozbyciu się dużej grupy (około 200 osób) pracowników bez ponoszenia kosztów ich zwolnień i wypowiedzeń. Przed sądem odpowiadają już pracownicy spółek- "matki" i "córek" kierujący nimi w tym okresie. Józefowi Hubertowi G., który nie przyznaje się do winy, prokurator mógł postawić zarzuty dopiero w tym roku, kiedy po kilku latach wrócił on do Polski z zagranicy. Będzie on odpowiadał z wolnej stopy, ponieważ po przedstawieniu mu zarzutów wpłacił 400 tysięcy złotych kaucji. Podobnie jak innym oskarżonymw tej sprawie grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę