Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@
wiadomośc pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Prokuratura stawia zarzuty byłemu szefowi rady nadzorczej łomzyńskiego PePeeS-u.

Łomżyńska prokuratura okręgowa chce postawić przed sądem Józefa Huberta G. - jednego z największych udziałowców spółki PePeeS i byłego przewodniczącego jej rady nadzorczej. Zdaniem prokuratora jego działania polegające na podziale spółki - matki na spółki zależne, a następnie próba ich sprzedaży poniżej wartości naraziły PePeeS na straty około 1 mln 800 tys. zł.

Mechanizm tych operacji polegał na wydzieleniu spółek - córek (m.in. Spido i Serwis PePeeS), które przejęły pracowników, a następnie doprowadzenie ich do katastrofalnej sytuacji finansowej i próbę sprzedaży za kwoty poniżej minimalnej wartości. Całe działanie, zdaniem prokuratora, miało podłoże ekonomiczne i służyło przede wszystkim pozbyciu się dużej grupy (około 200 osób) pracowników bez ponoszenia kosztów ich zwolnień i wypowiedzeń. Przed sądem odpowiadają już pracownicy spółek- "matki" i "córek" kierujący nimi w tym okresie. Józefowi Hubertowi G., który nie przyznaje się do winy, prokurator mógł postawić zarzuty dopiero w tym roku, kiedy po kilku latach wrócił on do Polski z zagranicy. Będzie on odpowiadał z wolnej stopy, ponieważ po przedstawieniu mu zarzutów wpłacił 400 tysięcy złotych kaucji. Podobnie jak innym oskarżonymw tej sprawie grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę