Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Pracownicy szpitala za strajkiem

Z nieoficjalnych informacji dotyczących wyników szpitalnego referendum wynika, że zwolennicy przystąpienia łomżyńskiego szpitala do strajku zdobyli „miażdżącą przewagę”. Oficjalnie wyniki trzydniowego referendum będą znane dopiero w poniedziałek, po przekazaniu protokołu komisji, która podlicza wyniki głosowania pracowników szpitala dyrekcji zakładu. Strajk ma być ostateczna formą nacisku załogi na dyrekcję w sprawie spełnienia żądań płacowych. Tak jak w całym kraju także zatrudnieni w łomżyńskim szpitalu żądają 30% podwyżek.

Szpitalne referendum rozpoczęło się we wtorek. Przez trzy dni mogło w nim wziąć udział ponad 1200 pracowników szpitala. Aby wynik głosowania był ważny musiała w nim wziąć udział ponad połowa załogi. Żeby strajk mógł się odbyć legalnie musiało go poprzeć więcej niż 50 % głosujących. Z nieoficjalnych jeszcze informacji wynika, że oba te warunki zostały spełnione, a  zwolennicy strajku zdobyli „miażdżąca przewagę” nad przeciwnikami odejścia od łóżek chorych.
Kiedy ewentualny strajk mógłby się odbyć na razie nie wiadomo.

Przypomnijmy zgodnie z informacją dyrektora szpitala Mariana Jaszewskiego spełnienie żądań płacowych pracowników kosztowałaby szpital grubo ponad 8 mln zł.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę