Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Do Chin przez Łomżę

Główne zdjęcie
od lewej: Roman Engler, Manfred Hübsch,

Wyższa Szkoła Agrobiznesu z Łomży podpisała z Państwową Akademią Zawodową w Glauchau w Niemczech umwę o współpracy. Na zaproszenie rektora Romana Englera (WSA) przybyli: rektor Manfred Hübsch (PAZ) i Knut Schüttemeyer, który do lutego 2005 był członkiem Top Managmentu koncernu Volkswagen. Podpisanie umowy odbyło się w obecności Prezydenta Łomży Jerzego Brzezińskiego, vice wojewody podlaskiego Jarosława Schabieńskiego i vice marszałka Krzysztofa Tołwińskiego.

od lewej: Roman Engler, Manfred Hübsch, Jerzy Brzeziński
od lewej: Roman Engler, Manfred Hübsch, Jerzy Brzeziński
od lewej: Knut Schüttemeyer, Manfred Hübsch
od lewej: Knut Schüttemeyer, Manfred Hübsch

Uczelnie podejmą współpracę naukową, polegającą na badaniach, przygotowaniu konferencji i wydawnictw. Planują też wymianę wykładowców i studentów.

Moja wizyta nie powinna być interpretowana jako zamiar inwestowania przez koncern VW w Łomży lub okolicach – powiedział portalowi 4lomza.pl Knut Schüttemeyer, który przygotował umowę o współpracy Politechniki w Szanghaju (Chiny) i Akademii z Glauchau z największą fabryką samochodów VW na świecie w Szanghaju.- w najbliższych miesiącach będę prowadził rozmowy z generalnymi importerami samochodów w Polsce, nie tylko koncernu VW, aby w połowie ponosiły kosztów kształcenia w WSA w Łomży.

Pomysł działającej od 16 lat uczelni Niemieckiej polegał na tym, aby w ciągu 3 lat wykształcić pracownika, który jednocześnie zdobywałby wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne. Nauka trwa przez 3 miesiące po 40 godz. Tygodniowo, po czym następuje np. 3 miesięczny okres praktyki w zakładzie pracy. Warto zwrócić uwagę, że w ciągu tych 3 lat studenci mają co roku tylko 4 tygodnie wolne (zajęcia w Glauchau zaczną się 7 sierpnia!). Profesor Manfred Hübsch (PAZ) zapowiedział w rozmowie z 4lomza.pl, że podejmie współpracę z WSA w dziedzinach z: informatyki, pielęgniarstwa i opieki zdrowotnej, technologi produkcji i mechatroniki. Mamy bardzo dobre efekty w kształceniu dualnym, ponieważ 90% naszych absolwentów natychmiast znajduje pracę – powiedział rektor Manfred Hübsch (PAZ). Mam nadzieję, że podobnie będzie w Łomży.

 

 

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę