Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 16 czerwca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Sukces pocztowych negocjacji

Pracownicy łomżyńskiego Urzędu Poczty odetchnęli z ulgą. W Łomży pozostanie Urząd Pocztowy Wiodący, który nadal będzie obsługiwał 6 powiatów byłego województwa łomżyńskiego. To efekt negocjacji związkowców, przedstawicieli miejscowego samorządu i parlamentarzystów z dyrekcją generalną Poczty Polskiej. Pozytywny wynik rozmów, korzystny dla łomżyńskiej poczty, potwierdził przewodniczący łomżyńskiego oddziału NSZZ Solidarność, Henryk Piekarski.

Walka o utrzymanie Urzędu Poczty Polskiej w Łomży w dotychczasowym kształcie trwała kilka tygodni. Tuż po informacji, jaka dotarła do pocztowców, że struktura ich zakładu ma ulec zmianie, związkowcy rozpoczęli akcję obrony poczty wiodącej i swoich miejsc pracy. Jakie argumenty przekonały dyrekcję poczty do zmiany decyzji? - przewodniczący łomżyńskiej Solidarności nie chce ich ujawnić.

A delegację w negocjacjach z dyrekcją Poczty Polskiej wspierały związkowe struktury „Solidarności” w Łomży reprezentowane przez przewodniczącego Henryka Piekarskiego, Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński i Starosta Łomżyński Wojciech Kubrak a także poseł Lech Kołakowski. Przewodniczący łomżyńskiej Solidarności zapewnia, że pracownicy poczty mogą już być spokojni.

Plan przygotowany przez dyrektora generalnego poczty, przewidywał likwidację w mieście tzw.: placówki wiodącej, która jako jedna z czterech tego typu, w województwie podlaskim sprawowała nadzór nam urzędami pocztowymi w Łomży i powiatach: łomżyńskim, grajewskim, kolneńskim, wysoko-mazowieckim i zambrowskim. Urzędy pocztowe z tych terenów miały przejść pod zarząd oddziałów państwowej firmy w Suwałkach i Białymstoku. Związkowcy przewidywali, że w wyniku zmian organizacyjnych pracę może stracić nawet 70 osób w Łomży i regionie

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę