Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@

Czekając na prawo jazdy

Tylko dwa dni zostały na wymianę praw jazdy wydanych przed końcem czerwca 1999 r. Po 1 lipca stracą ważność, a bez nowego prawa jazdy jeździć nie można. Naczelnik wydziału komunikacji Urzędu Miejskiego w Łomży Wiesław Doda podkreśla, że kolejek po nowe prawo jazdy co prawda już nie ma, ale na wydanie dokumentu czekają jeszcze ci, którzy zgłosili się tu na początku czerwca.

Bez prawa jazdy jeździć nie można. Policjanci grożą wysokimi mandatami – nawet do 500 zł, a towarzystwa ubezpieczeniowe ostrzegają, że jeśli ulegniemy wypadkowi, nie dostaniemy odszkodowania. Dla tych którzy wnioski już złożyli łomżyński wydział komunikacji wydaje specjalne zaświadczenia.

- Dajemy potwierdzenie przyjęcia wniosku, na którym wskazujemy kiedy wniosek został złożony, przez kogo i na jaką kategorie prawa jazdy. Dokument nie daje gwarancji, że policjant mandatu nie wystawi, ale może się uda” - podkreśla naczelnik Doda.

Dla niektórych kierowców to jednak za mało znaleźli więc sposób, jak na pewno uniknąć mandatu Wystarczy zgłosić zagubienie starego dokumentu. Wówczas dostaje się zaświadczenie i... można jeździć bezkarnie. Wiesław Doda podkreśla jednak, że tego typu zgłoszeń w Łomży nie ma więcej niż zwykle.
- Zdarzają się zgłoszenia zagubień dokumentów, czy ich kradzieży, ale nie stało się to w ostatnim czasie jakieś nagminne – dodaje naczelnik.

Okazuje się, że dzięki zagubieniu dokumentu można także znacznie skrócić czas oczekiwania na nowe prawo jazdy. Pechowcy otrzymują dokumenty nawet w ciągu 10 dni wobec miesięcznych terminów ich wydawania innym kierowcom.
Podkreślmy, że zgubić dokument każdy może, ale oszukiwać nie wypada.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę