Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomośc pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Kolejne aresztowania w aferze hipermarketowej

150-ciu tys. zł łapówki miał żądać od prezesa firmy budującej galerię handlową przy ulicy Augustowskiej w Białymstoku białostocki przedsiębiorca - Dariusz O. W zamian za to miał obiecywać załatwienie w Urzędzie Miejskim korzystnych decyzji administracyjnych dotyczących budowy hipermarketu. Takie zarzuty postawiła dziś podejrzanemu lubelska Prokuratura Apelacyjna. Złożyła przy tym wniosek do sądu o jego tymczasowe aresztowanie. Dariusz O. jest już 7-mą osobą podejrzaną w sprawie nieprawidłowości przy budowie hipermarketów w Białymstoku i Łomży.

Jest wśród nich także Zygmunt Ch. - prezes TK Development, firmy budującej galerię. Miał on przekazać pół miliona złotych łapówki w zamian za korzystne dla swojej firmy decyzje związane z budową galerii handlowej. Podejrzani w tej sprawie są też dwaj architekci: Zbigniew K. z Białegostoku i Andrzej Z. z Łomży. W związku z tym na dzisiejszy wieczór zwołane zostało nadzwyczajne posiedzenie Rady podlaskiej Izby Architektów. Członkowie Rady głosować będą nad wnioskiem o zawieszenie członkostwa obu architektów w Izbie. Taki wniosek trafi do Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej, zaś decyzję o ewentualnym zawieszeniu może podjąć sąd dyscyplinarny Izby. Jeśli Zbigniew K. i Andrzej Z. zostaną zawieszeni, stracą prawo do samodzielnego wykonywania zawodu.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę