Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Powtórka lekcji historii :)

Rekonstrukcja walk o Grajewo z września 1939 roku

W sobotę 24.06.2006r w Grajewie na terenie ZS nr 2 odbyła się inscenizacja walk o Grajewo z września 1939r. W „walkach” wzięli udział członkowie GHR - 9PSK z  Grajewa, „SGO Narew” z Łomży, 5 Pułk Legionowy „Zuchowaci” z Białegostoku, kawalerzyści również z Białegostoku, koledzy z Ełku, Sokółki, Bielska Podlaskiego.  Imprezę wspierał Burmistrz Miasta Grajewo oraz żołnierze 29 Batalionu Rozpoznawczego z Giżycka. Rekonstrukcja była główną atrakcją obchodów święta pułkowego. Przyglądali się jej liczni kombatanci. Wśród nich był 94 letni weteran bardzo dobrze trzymający się jak na swój sędziwy wiek, który razem z KOP-owcami jako strzelec ckm-u brał udział w wypadzie Podlaskiej Brygady Kawalerii na Prostki w Prusach wschodnich we wrześniu 1939 roku. „I ja tam byłem miód i wino piłem a co zobaczyłem na fotografii uwieczniłem”
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę