Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Łomżyński szpital szykuje się do strajku

Przez trzy dni pracownicy łomżyńskiego szpitala będą głosować w sprawie ewentualnego przystąpienia do strajku. Właśnie rozpoczęło się zakładowe referendum. Od wyników głosowania zależeć będzie czy łomżyńskich szpital także przyłączy się do strajkujących placówek. Wszędzie przyczyny strajku są takie same. Lekarze pracownicy domagają się 30% wzrostu wynagrodzeń.

Dotychczasowe negocjacje prowadzone przez wiązki zawodowe z dyrekcją łomżyńskiego szpitala nie przyniosły oczekiwanego rezultatu, stąd jak podkreśla dyrektor szpitala Marian Jaszewski groźba strajku jest bardzo realna. - Procedury wymagane prawem juz się rozpoczęły. W każdej chwili może zostać przeprowadzony dwugodzinny strajk ostrzegawczy – mówi Jaszewski.

Dyrektor łomżyńskiego szpitala podkreśla, że nie ma możliwości spełnienia żądań płacowych pracowników bez zagwarantowania pieniędzy z rządu lub z Narodowego Fundusz Zdrowia.

- Realizacja podwyżki pensji o 30 % tak jak tego żądają pracownicy kosztowałaby szpital grubo ponad 8 mln zł - mówi Jaszewski. - Zobowiązanie się do realizacji tych żądań oznaczałoby dalsze zadłużanie szpitala, bo dziś takich pieniędzy szpitalowi nikt nie chce dać - dodaje dyrektor, który podkreśla jednocześnie, że roszczenia pracowników są słuszne.

Referendum w łomżyńskim szpitalu zakończy się w czwartek. Jego wynik będzie ważny gdy weźmie w nim udział ponad połowa załogi. Szpital będzie mógł ogłosić strajk gdy większość głosujących opowie się za takim rozwiązaniem.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę