Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Przeczytałam - polecam

 

„Niezwykłe zakątki Polski”

 

Doskonale zilustrowana, kolorowa, dynamiczna książka prezentuje Polskę jako kraj zaskakujący, pełen różnorodnych atrakcji turystycznych, prawdziwą kopalnię mało znanych skarbów z zamierzchłej przeszłości, a także unikatowych zabytków techniki. Z perspektywy poszukiwacza przygód i badacza zarazem przedstawia ponad pięćset najciekawszych, najcenniejszych zabytków przyrody, kultury i architektury: dziewicze puszcze, rozległe bagna i najwyższej klasy osiągnięcia rąk ludzkich. Zaprasza do wspólnego tropienia tajemniczych historii, ciekawostek i najbardziej znanych zabytków w nieco przekorny sposób nie powtarza informacji przewodnikowych na ich temat, natomiast uwypukla ich mało popularne bądź nieznane strony. Prezentując walory przyrodnicze i krajobrazowe naszego kraju, koncentruje się na możliwościach zorganizowania wypoczynku, przedstawia najlepsze miejsca do uprawiania rozmaitych dyscyplin sportu od jazdy konnej po wędkowanie, żeglowanie czy narciarstwo. Brodzimy przez Biebrzańskie Bagna, strzelając migawką aparatu fotograficznego, zwiedzamy zabytkowe zamczyska i szlacheckie gniazda, przy okazji sprawdzając, czy można w nich zanocować. Przygoda estetyczna, kulinarna, kulturalna, spotkania z przeszłością, doświadczenia ekstremalne wszystko pieczołowicie zilustrowane i opatrzone praktycznymi informacjami na temat położenia oraz możliwości zasięgnięcia dokładniejszych informacji (telefony, adresy e-mailowe, strony www).

 

(Niezwykłe zakątki Polski, praca zbiorowa, data wydania:2005, wyd. Reader’s Digest)

 

Beata Pawlikowska „Blondynka
w dżungli”

 

Książka o wyprawie do serca amazońskiej dżungli. Autorka - popularna dziennikarka, felietonistka i podróżniczka, znana z artykułów i opowiadań publikowanych m.in. w pismach „Voyage”, „Podróże”, „Playboy”, „Viva”, „Przekrój”, „Cosmopolitan” i innych, a także z anteny Radia Zet, gdzie prowadzi audycję „Świat według blondynki” - od prawie dziesięciu lat regularnie powraca do Amazonii. W książce pisze o swoich spotkaniach z Indianami, jaguarami, mrówkami, pająkami i skorpionami, o czasach głodu i polowań, o duchach, szamanach i wodzu indiańskim, którego miała zostać piątą żoną. Niebezpieczne przygody i ryzykowne sytuacje podane są w lekkiej, humorystycznej formie, którą podkreśla około 150 rysunków samej Autorki. Pod lekkim stylem kryje się jednak wiele konkretnych informacji obyczajowych, kulturowych i przyrodniczych. Atrakcyjność książki podnosi wiele kolorowych zdjęć z serca dżungli.

Książka została uznana za najlepszą polską książkę podróżniczą roku.

(Beata Pawlikowska, Blondynka w dżungli, Warszawa 2001 r., wyd. Twój Styl)

                                                                                                                                                       Magdalena Buczyńska

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę