Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 maja 2021 napisz DONOS@

Decyzja o Pepeesie i jego browarze zapadnie w piątek

„Na najbliższym, piątkowym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Pepecsu wyjaśni się, i kto zyska przewag i zdobędzie większość w radzie nadzorczej. J. H. Gierowski czy zwolennicy szybkiej sprzedaży Browaru Łomża, w 100 proc. należącego do giełdowej firmy” - pisze na łamach Gazety Giełdy Parkiet Michał Śliwiński.

Jak przypomina gazeta zgodnie ze statutem Pepeesu, decyzje o sprzedaży browaru może podjąć zarząd, ale transakcje musi zatwierdzić rada nadzorcza. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy spółki które zbiera się w najbliższy piątek ma zająć się m.in. zmianami w radzie nadzorczej. Kto do niej wejdzie, na razie nie wiadomo, ale nowa rada może upoważnić zarząd do sprzedaży Browaru Łomża. - „Zakład, według ostatnich transakcji na rynku piwnym, może być wyceniany nawet na 130 min zł. To nieco wyżej niż obecna kapitalizacja Pepeesu. Pieniądze z ewentualnej sprzedaży browaru giełdowa spółka mogłaby przeznaczyć na skup własnych akcji w celu umorzenia oraz na inwestycje. Rozważne jest wytwarzanie skrobi z pszenicy, z której można m.in. produkować bioetanol. Takiego zagospodarowania ewentualnej gotówki chce grupa akcjonariuszy Pepeesu, reprezentujących ponad kilkanaście procent w kapitale firmy - pisze Parkiet dodając jednoczesnie, że zupełnie inne plany ma główny udziałowiec Józef HG. Gierowski. - Z moich informacji wynika, że zarząd ma już wstępne wyniki analizy produkcji skrobi z pszenicy. Jest to nieopłacalny projekt. Dlatego należy postawić na inny rozwój Pepeesu - twierdzi dla Parkietu Gierowski

Inwestor chce postawić na piwo. Jak mówi dla dziennika „chciałbym, aby z dwa - trzy lata browary należące do Pepeesu produkowały nawet 3 min hektolitrów piwa (w tym roku ma to być ok. 0,7 min h! - przyp. red.). Miałyby więc ponad 8 procent krajowego rynku. (...)W Polsce jest jeszcze kilka małych browarów, które można kupić i „wyprostować”. Choćby browar w Łodzi - dodaje J. H. Gierowski. Poza tym na łamach Parkietu Gierowski spekuluje o możliwości połączenia Łomży z Lublinem: - Połączenie Pepeesu z Perłą w drodze emisji akcji przez giełdową spółkę to ciekawa propozycja. Tyle tylko, że zgodę na to musi wyrazić 75 proc. akcjonariuszy obu firm - komentuje dla Parkietu Gierowski.

O ciekawym przebiegu i ważnych decyzjach na najbliższym Walnym przekonany jest Krzysztof Borkowski przewodniczący Rady Nadzorczej Pepeesu. W komentarzu do artykułu Parkietu Borkowski podkreśla, że „piątkowe walne zgromadzenie będzie pierwszym, na które, według moich informacji, zgłosiło się aż tak dużo inwestorów. Być może ich liczba będzie oscylowała nawet koło 50. (...) Na pewno szykuje się ciekawa rozgrywka między zwolennikami szybkiej sprzedaży browaru a J, H. Gierowskim, który chce jego rozwoju i pozostawienia w grupie kapitałowej Pepeesu.(...)


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę