Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

poniedziałek 10.05.2004

Gazeta Współczesna - Zbiory w schronie Gazeta Współczesna - Wpuścili Niemca Gazeta Wyborcza - Zwiększa się zainteresowanie sprowadzaniem do Polski aut z krajów UE Gazeta Wyborcza - Lech Kaczyński otworzył podlaską kampanię PiS Kurier Poranny - Kandydaci z castingu

Gazeta Współczesna - Zbiory w schronie
Schron pogotowia bojowego w forcie nr 3 w Piątnicy stał się siedzibą otwartego w piątek Muzeum Fortecznego. Organizatorem muzeum jest stowarzyszenie Klub Fort z Łomży.
Schron, który stanowi część zabytkowych XIX-wiecznych rosyjskich fortyfikacji, stowarzyszenie otrzymało rok temu na własność od władz gminy Piątnica. Zdewastowany budynek został oczyszczony ze śmieci i częściowo odrestaurowany. M.in. założono w nim oświetlenie elektryczne 24-woltowe, czyli takie, jakie istniało tu autentycznie w końcu XIX w.
Wnętrze schronu znakomicie nadaje się na wystawę militariów. Zgromadzono już sporo eksponatów, które w piątek po raz pierwszy zostały udostępnione zwiedzającym. Są to uzbrojenie i amunicja, odnajdywane na terenie samych fortów oraz na ziemi łomżyńskiej. Zgromadzono już m.in. pokaźne ilości karabinów, amunicji strzeleckiej i artyleryjskiej, bomb moździerzowych i lotniczych, min przeciwpiechotnych itp.
więcej: Gazeta Współczesna - Zbiory w schronie

Gazeta Współczesna - Wpuścili Niemca
Kłamca, pozer, spekulant, mafioso – takie opinie wygłaszają niektórzy mieszkańcy Zambrowa o Eugeniuszu Kaczyńskim, współwłaścicielu trzech sklepów i licznych nieruchomości. – Jest skutecznym przedsiębiorcą, choć można mieć zastrzeżenia do metod jego działania – przyznaje Bogdan Kamiński, zastępca burmistrza Zambrowa.
W centrum miasta, przy ul. Białostockiej, jedna z niemieckich sieci dyskontowych buduje sklep o powierzchni sprzedaży 2 tys. mkw. Miejscowi kupcy są wzburzeni. W ich przekonaniu inwestora „wpuścił” do miasta E. Kaczyński, robiąc na tym gruby interes.
Pobił własny rekord
Kaczyński przyznaje, że kupioną trzy lata temu nieruchomość na rogu ul. Białostockiej i Wyszyńskiego po 35 dolarów za mkw., sprzedał z trzykrotnym przebiciem, uzyskując sensacyjną na skalę regionu cenę 110 dolarów za mkw. Pobił tym samym swój własny rekord z ubiegłego roku, kiedy to w Łomży sprzedał, również z trzykrotnym przebiciem, działkę pod supermarket za ok. 90 dolarów od mkw. Dlaczego mu się to udało? Bo ma „nosa” do interesów. Wie, co kupować i komu sprzedać. Z nabywcą „woził się” 2,5 roku. Zwlekał, stawiał warunki, rozmawiał z konkurentami. Wybrał takiego, który – w jego przekonaniu – najmniej zagrozi jego sklepom.
więcej: Gazeta Współczesna - Wpuścili Niemca

Gazeta Wyborcza - Zwiększa się zainteresowanie sprowadzaniem do Polski aut z krajów UE
Sprowadzanie aut z Europy Zachodniej po wejściu naszego kraju do Unii Europejskiej stało się bardziej opłacalne. Dlatego zainteresowanych tym jest wielu mieszkańców Podlasia, o czym przekonali się już nasi celnicy. Telefony w informacji celnej w tej sprawie urywają się
- W ostatnich dniach do informacji w Izbie Celnej oraz w urzędach celnych w Białymstoku, Suwałkach i w Łomży dzwoni dziennie około 300 osób zainteresowanych sprowadzeniem samochodu z Unii - mówi Mariusz Kowalczuk, rzecznik prasowy Izby Celnej w Białymstoku. - Ludzie pytają, jakie trzeba załatwić formalności i ile to będzie kosztować.
Na razie na pytaniach się kończy. Od naszego wstąpienia do UE w Urzędzie Celnym w Białymstoku zgłoszono przywóz do kraju zaledwie kilku samochodów. Prawdziwy boom może jednak nastąpić już niedługo.
więcej: Gazeta Wyborcza - Zwiększa się zainteresowanie sprowadzaniem do Polski aut z krajów UE

Gazeta Wyborcza - Lech Kaczyński otworzył podlaską kampanię PiS
Największym zagrożeniem dla Polski będzie, jeśli w Unii Europejskiej zwycięży idea superpaństwa - tłumaczył na wczorajszej konwencji wyborczej PiS lider partii Lech Kaczyński. - Wówczas nasze interesy na pewno nie będą realizowane dostatecznie
Prezydent Warszawy otworzył wczoraj w Białymstoku kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego. Na konwencji zjawiło się aż dziewięciu z dziesięciu kandydatów partii Kaczyńskich.
- Parlament Europejski nie odgrywa wprawdzie aż takiej roli, jak parlamenty krajowe, ale polska reprezentacja ma tam do odegrania ważną rolę - tłumaczył Kaczyński zebranym sympatykom, którzy szczelnie wypełnili aulę Wydziału Humanistycznego UwB. - To będzie pierwsza reprezentacja, więc w olbrzymiej części będzie wyrabiać opinię o Polsce. Muszą wykazać się zatem patriotyzmem, kompetencjami i orientacją w sprawach europejskich.
Zdaniem Kaczyńskiego największym zagrożeniem, z jakim będzie się musiała mierzyć polska reprezentacja, jest dziś idea europejskiego superpaństwa zamiast Europy ojczyzn.
więcej: Gazeta Wyborcza - Lech Kaczyński otworzył podlaską kampanię PiS

Kurier Poranny - Kandydaci z castingu
Gwiazdy telewizji, prasy i filmu szturmem zdobywają listy wyborcze. Na Podlasiu możemy wybierać między dwoma gwiazdkami programu „Big Brother", kierowcą rajdowym, aktorem komediowym i dziennikarzem radiowym.
Platforma Obywatelska nie obawia się kandydatów spoza świata polityki. Na przykład kierowca rajdowy z Olsztyna Krzysztof Hołowczyc zajmuje wysokie, drugie miejsce na regionalnej liście PO. – Krzysztof Hołowczyc zajął wysokie miejsce, żeby wesprzeć swoją popularnością liderkę naszej listy, prof. Barbarą Kudrycką – uważa Robert Tyszkiewicz, szef PO w Białymstoku.
Hołek za czy przed Kudrycką?
Wydaje się jednak, że popularny „Hołek" ma realne szanse, żeby nie tylko powalczyć ale nawet pokusić się o wygraną z prof. Kudrycką. Dowodzi tego historia Sebastiana Florka, gwiazdy reality show Big Brother, który w wyborach przed trzema laty dostał się do Sejmu, mimo że kandydował z odległego miejsca. Koalicja SLD-UP wyborach do PE znowu postawiła na Florka, który tym razem kandyduje z 4 miejsca. 13 czerwca głosy fanów Big Brother mogą się jednak podzielić. O mandat eurodeputowanego z listy Krajowej Partii Emerytów i Rencistów będzie walczył również Klaudiusz Sewkowicz.
więcej: Kurier Poranny - Kandydaci z castingu

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę