Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Łomża połączyła się ze Stuttgartem.

Jaka powinna być ta nowa Europa? Skąd powinna czerpać wartości? Odpowiedzi na te pytania szukali uczestnicy spotkania “Razem dla Europy”. Spotkanie odbyło się w Sztuttgarcie, ale dzięki transmisji uczestniczyło w nim około 140 europejskich miast. Jednym z nich była Łomża. W auli Liceum Katolickiego przy ulicy Sadowej przez całą sobotę zgromadziło się kilkaset osób, które chciały zobaczyć i posłuchać, jak powinna wyglądać nowa wspólna Europa.

W spotkaniu w Sztuttgarcie wzięło udział około 175 ruchów i wspólnot z czterech kościołów chrześcijańskich. W Łomży spotkali się m.in. członkowie ruchu Focolari. Jak mówił Jarosław Błaszczyk z Ruchu Fociolari z Warszawy, spotkanie zostało zapoczątkowane już 6 lat temu. "W 1998 roku na Placu Św. Piotra odbyło się spotkanie ruchów katolickich. Na zaproszenie Ojca Świętego przybyło ponad 100 ruchów(...) Po tym spotkaniu przedstawiciele niektórych ruchów katolickich
zaproponowali współpracę także innym ruchom chrześciajńskim(...) i z tego zrodziła się idea spotkania w Stuttgarcie" - mówił Jarosław Błaszczyk. Sobotnie spotkanie miało dać odpowiedź na szereg pytań związanych z przyszłości Europy – skąd ma czerpać wartości?
"Odpowiedź jest prosta - z Ewangelii" - powiedział Błaszczyk. "Możemy patrzeć optymistycznie na przyszłość Europy, jeżeli będziemy opierać się na tym, co jest spuścizną Europy - czyli Ewangeii" - zgodnie przyznali uczestnicy spotkania w Stuttgarcie.
Spotkanie odbyło się pod hasłem “Jedność w różnorodności”. Uczestniczyło w nim ponad 10 tysięcy osób zgromadzonych w pałacu sportu w Stuttgarcie, oraz setki tysięcy za pośrednictwem łączy satelitarnych.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę