Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@

Gimnazjalne wyniki

Centralna Komisja Egzaminacyjna na podstawie wyników Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży przedstawiła wyniki egzaminu gimnazjalistów. Od ilości zdobytych punktów teraz będzie zależało, w której szkole średniej będą się uczyć. Łomżyńskie wyniki egzaminu oscylują wokół krajowej średniej. W mieście są i jeden punkt wyższe, a na terenie powiatu o jeden punkt niższe niż średnia w Polsce.

W Łomży i na terenie powiatu łomżyńskiego do egzaminu gimnazjalnego przystąpiło 1800 uczniów. Tak jak w całym kraju zdecydowanie lepiej wypadła część humanistyczna niż matematyczno-przyrodnicza. W mieście Łomży z pierwszego egzaminu na 50 możliwych do zdobycia punktów, gimnazjaliści średnio zdobyli po 32,42 punktów wobec 31,4 punktu średniej w kraju i 30,03 w powiecie łomżyńskim.
Gimnazjalistom zdecydowanie lepiej udało się opanować umiejętność czytania i odbioru tekstów kultury (72%) niż umiejętność tworzenia własnego tekstu (53%)

W części matematyczno przyrodniczej wyniki egzaminów są słabsze. W Łomży średnia ilość zdobytych punktów wyniosła 25,24 wobec 23,9 w kraju i 22,85 w powiecie. Gimnazjaliści najlepiej opanowali umiejętności wyszukiwania i stosowania informacji (67%), a najsłabiej stosowania zintegrowanej wiedzy i umiejętności do rozwiązywania problemów (32%).

 

Indywidualne wyniki egzaminu gimnazjaliści mogą sprawdzać w internecie zaś zaświadczenia o wynikach wraz ze świadectwami ukończenia gimnazjów odbiorą 23 czerwca.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę