Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 13 czerwca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Bp Stefanek: Naszej Ojczyźnie należy się szkoła komunii

- Naszej Ojczyźnie należy się szkoła komunii – powiedział bp Stanisław Stefanek. Ordynariusz łomżyński przewodniczył w katedrze uroczystościom Bożego Ciała. W homilii mówił, że Eucharystia tworzy komunię i wychowuje do komunii. Bp Stefanek podkreślił, że Eucharystia jest urzeczywistnieniem osoby Jezusa Chrystusa, my zaś jesteśmy Jego ciałem. Dlatego – jak stwierdził pasterz łomżyński - należymy do istot najwyższego szacunku. - Do dobrego myślenia o człowieku zachęca nas św. Paweł, który w Liście do Koryntian zwraca uwagę na szacunek do osoby ludzkiej, podkreślając, że tworzymy z Bogiem niezwykłą wspólnotę – mówił bp Stefanek.

Ordynariusz łomżyński podkreślił, że trwałym zabezpieczeniem komunii jest Jezus Chrystus na ołtarzu. - Człowiek powinien pozwolić zabrać się na ołtarz Chrystusowy, przejąć Zmartwychwstanie, poddać się przemianie serca – mówił bp Stefanek. Podkreślił, że z tego właśnie powodu Kościół stawia na niedzielną Mszę św.. - To okazja nie tylko do pouczenia i organizowania rozmaitych spotkań, ale również do pójścia z całą naszą biedą przed ołtarz, aby poddać się przemianie serca – przekonywał bp Stefanek. Zauważył jednak, że na niedzielne Msze św. przychodzi zbyt mało dzieci i młodzieży.

Po Mszy św. w katedrze kilka tysięcy wiernych przeszło w procesji Bożego Ciała ulicami Łomży. Bp Stanisław Stefanek podkreślał, że procesję może ubogacić każdy – od maleńkich dzieci po ludzi na wózkach. - Każdy gest się tu przydaje, nawet gest sypania kwiatków z taneczną choreografią – mówił bp Stefanek. Podkreślił, że każdy, niezależnie kim jest, pasuje do procesji i jest w niej jednakowo uszanowany. Na procesji czuje się obdarowany spojrzeniem miłosnym Chrystusa Eucharystycznego. Uszanowanie człowieka i podniesienie jego godności we wszystkich wymiarach życia, to – jak stwierdził bp Stefanek – szkoła komunii, która należy się Ojczyźnie.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę