Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Przetarg na stadion do unieważnienia?

Jerzy Brzeziński Prezydent Łomży najprawdopodobniej unieważni przetarg na modernizację łomżyńskiego stadionu. Dziś (we wtorek 13 czerwca) minął termin składania ofert przetargowych. Łomżyński stadion modernizować chciała tylko jedna firma, ale jak podkreśla wiceprezydent Łomży Marcin Sroczyński jej oferta zawierała błędy formalne dlatego wiceprezydent zasugerował prezydentowi unieważnienie tego przetargi i jak najszybsze rozpisanie nowego.

Przypomnijmy przetarg na pierwszy etap modernizacji stadionu miejskiego w Łomży ogłoszono pod koniec kwietnia. Prace budowlane miały rozpocząć się wraz z początkiem lipca. W ciągu trzech miesięcy miała powstać nowa płyta boiska i m.in. nowa trybuna z ponad 1200 siedziskami od strony Narwi – wszystko po to aby już jesienią na miejskim stadionie mogła grać drugoligowa drużyna ŁKS-u.

Niestety jak podkreśla wiceprezydent ds. inwestycyjnych Marcin Sroczyński ofertę złożyła tylko jedna firma. - To co prawda najlepsza w kraju, ale także najdroższa – mówi. Cena ofertowa jest wyższa niż 3 mln zł, a właśnie tyle na pierwszy etap remontu stadionu ma miasto. Poza tym w tej ofercie jest kilka błędów formalnych, które w opinii wiceprezydenta powinny skutkować unieważnieniem przetargu. - Ostateczna decyzja należy jednak do prezydenta Jerzego Brzezińskiego – podkreśla Sroczyński.

Wiceprezydent Sroczyński dodaje, że szybkie rozpisanie nowego przetargu i skorzystanie z możliwości skrócenia terminów spowodowałoby, że z zakończeniem remontu udałoby się zdążyć przed jesienią. - Na prace na stadionie potrzeba tak naprawdę mniej niż miesiąc – mówi Sroczyński. - W pierwszym tygodniu daliśmy czas trzech miesięcy, bo liczyliśmy, że zgłoszą się nasi wykonawcy i chcieliśmy, aby ze wszystkimi pracami spokojnie się wyrobili – dodaje wiceprezydent. Dlaczego łomżyńscy biznesmeni stadionu remontować nie chcieli odpowiedzi na to pytanie prezydent Sroczyński nie zna.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę