Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

piątek 9.06.2006

Gazeta Współczesna - Więcej czujności! Gazeta Współczesna - Biało-czerwoni, gooola!

Gazeta Współczesna - Więcej czujności!
– Ktoś poniósł w nieznane drzwi do klatki wejściowej „kamienicy na stopce”, a lokatorzy nic nie widzieli i nic nie słyszeli – irytuje się Jarosław Koszewski z ratusza.
Kradzieże w remontowanych budynkach stają się prawdziwą plagą zarówno prywatnych inwestorów, jak i samorządu. Na początku roku z budynku przy ul. Dwornej zniknęło 40 m miedzianych rur. Teraz z ul. Krótkiej skradziono aluminiowe drzwi, a z zabytkowej kamienicy Śledziewskich regularnie wynoszone są miedziane wykończenia parapetów.
Nikt nic nie widział
– To prawdziwa bezczelność – nie kryje emocji Jarosław Koszewski z biura prasowego łomżyńskiego ratusza. – Wydajemy ciężkie miliony na remonty w ramach programu rewitalizacji, a tu ktoś kradnie nasze wspólne, publiczne dobro!
Kilka dni wcześniej podobne drzwi zginęły z sąsiedniego bloku Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Koszt kupna i montażu takiego wejścia to ponad 2 tys. zł. To poważny wydatek, którego można byłoby uniknąć, gdyby mieszkańcy wykazali się większą czujnością. Policja, co prawda, szybko ujęła sprawców, jednak drzwi do niczego się nie nadają – pocięto je na kawałki, przygotowując na sprzedaż.
więcej: Gazeta Współczesna - Więcej czujności!

Gazeta Współczesna - Biało-czerwoni, gooola!
Będzie trochę jak na stadionie – planuje Łukasz Czech z biura prasowego łomżyńskiego ratusza. – Zakładam koszulkę w barwach narodowych, biorę szalik i może flagę. I idę na mecz ze znajomymi do pubu. Razem będziemy śpiewać „Polska! Biało-czerwoni!”.
Wieczory przed telebimem
Najbliższe dni Łukasz Czech spędzi ze znajomi przed telebimem w jednej z łomżyńskich knajp. Nie opuści ani jednego meczu polskiej drużyny, podobnie jak od 1999 roku nie przegapił żadnej rozgrywki Łomżyńskiego Klubu Sportowego na własnym boisku. Czech zagorzałym kibicem stał się w 1992 roku, gdy razem z ojcem oglądał sukces polskiej reprezentacji w Barcelonie, gdzie piłkarze wywalczyli srebro. „Wciągnęło” go do tego stopnia, że zanim lokalna drużyna dorobiła się własnej witryny internetowej, on już założył nieformalną stronę ŁKS-u. Mundial to dla niego prawdziwe święto.
– Będę oglądał mecze ze znajomymi i moją dziewczyną Anią – planuje. – Wspólnie zupełnie inaczej się przeżywa niż samotnie.
Na Starówce do przerwy
Prawie wszystkie łomżyńskie lokale będą w trakcie Mistrzostw Świata zapewniać telewizyjne transmisje rozgrywek. Problem może mieć karczma na Starówce, czynna tylko do 22. Tymczasem część spotkań rozpoczyna się o godz. 21 i nie ma szans, żeby w karczmie obejrzeć taki mecz w całości.
– Złożyliśmy do Urzędu Miasta prośbę o przedłużenia godzin otwarcia na czas Mundialu – przyznaje właścicielka, Anna Poleszuk. – Ludzie chcą oglądać spotkania na świeżym powietrzu, kibico-wać w towrzystwie znajomych.
Na razie nie wiadomo, jak do prośby właścicielki odniosą się urzędnicy. Nadzieją jest fakt, że wśród nich również znajdują się kibice.
więcej: Gazeta Współczesna - Biało-czerwoni, gooola!


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę