Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Mniej bezrobotnych

O ponad 400 osób zmniejszyła się w maju liczba bezrobotnych. W łomżyńskim PUP-ie w końcu miesiąca zarejestrowanych było 6.769 osób. Z danych statystycznych wynika, że poziom bezrobocia w maju zmniejszył się o 5,8 % w stosunku do poprzedniego okresu sprawozdawczego. Stopa bezrobocia wyniosła 15,1 %, przy czym dla miasta Łomży 17,0 %, a dla powiatu łomżyńskiego 12,9 %.

Zmniejszenie bezrobocia spowodowane zostało znaczną ilością podjęć pracy przez bezrobotnych oraz zgłaszanych przez pracodawców ofert pracy, kierowaniem bezrobotnych do pracy subsydiowanej ze środków Funduszu Pracy, aktywizowaniem w ramach staży, szkoleń i przygotowania zawodowego, a także znacznie zmniejszonym napływem bezrobotnych do urzędu. Na zmniejszenie poziomu bezrobocia istotny wpływ mają wyjazdy bezrobotnych do pracy za granicą.

W maju 2006 r. do PUP w Łomży zgłosiło 382 bezrobotnych, w tym 275 nie posiadało prawa do zasiłku. W omawianym miesiącu sprawozdawczym do urzędu wpłynęło 205 ofert pracy, w tym oferty pracy subsydiowanej stanowiły 34,1 %.

W ubiegłym miesiącu pracę podjęło 409 osób bezrobotnych, tj. o 51 mniej niż w ubiegłym miesiącu i o 68 więcej niż w analogicznym okresie 2005 roku. Podjęcie pracy sezonowej stanowiło 9,3 % wszystkich podjęć pracy. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę