Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 napisz DONOS@

900 tys. zł na halę sportową w Wiźnie

Te środki zabezpieczono dla gminy Wizna w Urzędzie Marszałkowskim na budowę nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Nowa hala sportowa to postulat środowiska nauczycielskiego wskazującego na niewystarczającą na obecne warunki wielkość bazy sportowej w Wiźnie i niemożność odbywania lekcji wychowania fizycznego. Sprawa ta była również kilkakrotnie rozpatrywana przez Radę Gminy w Wiźnie, która wskazała potrzebę budowy i pozyskania pieniędzy na tą inwestycję.

To nie jest łatwa sprawa- komentuje budowę hali  Wójt  Jan Olszewski. Są dwa podstawowe problemy. Pierwszy to pieniądze, które musimy dodatkowo pozyskać. Koszt hali to około 2 mln zł. Udało się załatwić 900 tys., ale to jeszcze za mało. Z budżetu Gminy nie jesteśmy w stanie dopłacić, gdyż dotychczasowe zadania pochłaniają wszystkie pieniądze. Będziemy próbowali pozyskać pieniądze w ramach PFRON  i próbowali zwiększyć dofinansowanie z FRKF.

Drugi problem to usytuowanie sali. Przy szkole brak jest miejsca na budowę pełnowymiarowego obiektu. Od roku rozmawiam z Komendą Miejską Policji w Łomży o przekazaniu Gminie pomieszczeń po posterunku. Mam już pozytywną odpowiedź Komendanta w tej kwestii. Policja zgadza się na przekazanie tych nieruchomości szkole podstawowej w Wiźnie a my w pomieszczeniach nad halą zabezpieczymy miejsce na siedzibę Policji. Mam nadzieję, że mając dobre warunki funkcjonowania Komendant przywróci w Wiźnie Posterunek Policji, który kilka lat temu zlikwidowano. Czynimy starania w tym kierunku- powiedział Wójt Jan Olszewski.

W chwili obecnej Urząd Gminy wystąpił do Starosty Powiatu Łomżyńskiego, który działa w imieniu Skarbu Państwa o przekazanie na własność działki, na której stoją dotychczasowe budynki Policji.

O sprawie będziemy na bieżąco informowal

Jacek Piorunek


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę