Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Przetarg rozstrzygnięty.

           Rusza inwestycja kończąca wodociągowanie gminy Wizna. Prawdopodobnie już w sierpniu mieszkańcy wsi Męczki, Małachowo, Zanklewo, Jarnuty, Boguszki, Sambory, Ruś, Wierciszewo, Sieburczyn, Rutkowskie będą korzystać z wodociągu.

       Tym razem do przetargu stanęło osiem firm. Kosztorys inwestorski wyniósł 2 mln 700 zł. Wójt Gminy na w/w inwestycję pozyskał 1 mln 890 tys. zł w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego, tj. środków z UE. Zwyciężyła firma WODMEL z Wysokiego Mazowieckiego, która wykona wodociąg za 918 tys. zł.

           Komisja przetargowa w składzie Jacek Piorunek, Kazimierz Jancewicz, Marianna Rembiszewska, Jolanta Napiórkowska, Danuta Szymczak wybierała spośród 8 oferentów.

- Odrzuciliśmy 3 oferty niespełniające warunków przetargu a 5 podmiotów dopuściliśmy do dalszego rozpatrywania i wybraliśmy ofertę firmy WODMEL , ponieważ ta była najkorzystniejsza- powiedział Jacek Piorunek- przewodniczący Komisji.

Należy dodać, że od poprzedniego przetargu odwołała się firma WODROL z Olsztyna i przetarg musiał zostać powtórzony.

Z rozstrzygnięcia przetargu zadowolony jest Wójt Jan Olszewski, który podkreślił, że inwestycja ta zakończy wodociągowanie całej gminy.

- Założyłem w tej kadencji doprowadzenie wody do wszystkich wsi naszej gminy i rozpocząłem walkę o  pieniądze na ten cel z zewnątrz. Udało się. Tej inwestycji nie widać gołym okiem wszystko jest zakopane w ziemi, ale każdy prowadzący gospodarstwo wie i rozumie, co to znaczy woda. Do tego wkrótce zakończy się okres przejściowy na dostosowanie gospodarstw do standardów UE, a woda i odprowadzanie ścieków o tym decyduje. Dlatego cieszę się niezwykle .

       Następne inwestycje to głównie drogi i kanalizacja. Będziemy remontować  przede wszystkim drogi powiatowe, chociaż nie my jesteśmy za nie odpowiedzialni. Ale nie ma innego wyjścia- w Starostwie nie ma wystarczających środków finansowych na ten cel- dodał Wójt Jan Olszewski.

 

Jacek Piorunek


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę