Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Stadion, basen, hala.... na inwestycje sportowe potrzebujemy 50 mln zł

Modernizacja łomżyńskiego stadionu to nie jedyna inwestycja sportowa jaką szybko trzeba zrealizować w Łomży. Potrzebne są jeszcze m.in.: basen, stadion lekkoatletyczny i hala sportowa. Pod koniec maja władze miasta zgłosiły siedem inwestycji do realizacji w ramach Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Podlaskiego na lata 2006-2010. Ich łączny koszt to 50,5 mln zł.

- Planowane projekty mają na celu zapewnienie odpowiednich warunków do uprawiania sportu i rekreacji dla dzieci i młodzieży, co przyczyni się do wzrostu roli sportu i rekreacji w wychowaniu młodych ludzi – argumentuje ratusz przedstawiając listę inwestycji sportowych. Poza modernizacją łomżyńskiego stadionu – na drugi etap prac potrzebne jest jeszcze 18 mln zł, władze Łomży chciałby wybudować: wielofunkcyjną hale sportową przy II Liceum Ogólnokształcącym w Łomży – koszt 15 mln zł; stadion lekkoatletyczny przy Zespole Szkół Weterynaryjnych w Łomży – 6 mln; adaptować krytą pływalnię przy Zespole Szkół Ogólnokształcących przy ul. Bernatowicza w Łomży na Centrum Sportów Walki – 5 mln; zbudować zespół terenowych obiektów sportowo-rekreacyjnych na osiedlu Konstytucji 3 Maja w Łomży – 4,5 mln; zmodernizować basen przy Szkole Podstawowej Nr 10 w Łomży – 1,5 mln; i wyremontować salę gimnastyczną przy Zespole Szkół Ekonomicznych wraz z boiskiem – 500 tys.

Jak przekonują władze Łomży wszystkie te projekty wpisują się w cele strategiczne zawarte w „Programie Rozwoju Kultury Fizycznej i Sportu Województwa Podlaskiego do roku 2010” i powinny być współfinansowane z tego projektu. Niemniej pieniędzy wojewódzkich na wszystko nie wystarczy. Ratusz uważa, że z uwagi na duże zaległości w dostosowaniu bazy sportowej miasta do obecnie obowiązujących standardów niezbędne jest także wsparcie finansowe tych inwestycji z budżetu państwa.


 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę