Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 napisz DONOS@

„Podwodny Jeleń” czyści Narew

Kilka butelek, opnę, deskę, kawałki cegieł – to na dnie Narwi w okolicach plaży miejskiej w Łomży znaleźli płetwonurkowie. Sprzątanie rzeki zorganizował Łomżyński Klub Płetwonurków „Podwodny Jeleń”. Na poszukiwania podwodnych śmieci wybrało się 10 płetwonurków z Łomży i Kolna.

Paweł Laskowski z „Nurkowej Polski” koordynatora akcji sprzątania Narwi podkreśla, że za zwyczaj gdy płetwonurkowie do rzeki schodzą po raz pierwszy znajdują dużo ciekawych rzeczy... Tym razem było jednak inaczej. Nie znaleziono ani szczególnie dużo, ani jakichś nadzwyczajnych śmieci. Mimo, że w sobotę przed południem w Łomży było słonecznie i tak pod wodą było bardzo ciemno. Widoczność wody na głębokości sięgał zaledwie kilku centymetrów. - Szukamy na macanego – mówili płetwonurkowie, którzy za zwyczaj z wód Narwi wynurzali się bez żadnego znaleziska.

Po kilku minutach nurkowania znaleziono pierwszą butelkę po winie... Później z w od Narwi wyciągnięto jeszcze m.in. oponę i deskę...
Leszek Muczyński z szef łomżyńskiego WOPR-u podkreśla, że te znaleziska go nie zaskakują.
- Narew to czysta rzeka – mówi. Dodaje też, że choć woda w niej jest mało przejrzysta, jest to normalne dla tego typu rzek.


Zdecydowanie łatwiej śmieci było szukać na brzegu rzeki. Tym zajęli się uczniowie ze szkoły podstawowej nr 5 w Łomży. Ich znaleziska były o wiele większe – liczone na worki i ciekawsze...

210407125521.jpg
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę