Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

piątek 7.05.2004

Kurier Poranny - Matka miała rację Kurier Poranny - NIK: Skończyć z premiowaniem fikcji Gazeta Wyborcza - Podłączał się do cudzych telefonów

Kurier Poranny - Matka miała rację
Ta kobieta nie mogła decydować o przyszłości swojej i swojej rodziny. Łomżyńscy lekarze pozbawili ją prawa do badań, które w takim
przypadku są wręcz zalecane - stwierdził sędzia Janusz Wyszyński.
Historia Barbary W. stała się głośna na całą Polskę. Pięć lat temu, wiosną 1999 roku, kobieta zorientowała się, że jest w ciąży. Ponieważ jej pierwsze dziecko urodziło się z dysplazją - genetyczną chorobą, upośledzająca rozwój fizyczny - zwróciła się do lekarzy z łomżyńskiego Szpitala Wojewódzkiego o dokonanie aborcji. Odmówili zasłaniając się etyką, więc poprosiła o skierowanie na badania, które pozwoliłyby ustalić, czy drugie dziecko jest również zagrożone. Lekarze ponownie odmówili. Barbara W. badań nie przeprowadziła. Kilka miesięcy później na świat przyszła Monika. Chora na dysplazję.
- Doszło do naruszenia podstawowych praw powódki wynikających z ustawy o zakładach opieki zdrowotnej - stwierdził sędzia.
więcej: Kurier Poranny - Matka miała rację

Kurier Poranny - NIK: Skończyć z premiowaniem fikcji
Białostocka delegatura NIK wnioskuje, żeby zlikwidować premie, które stanowią prawie połowę pensji urzędników skarbówki. Wiceprezes Izby Zbigniew Wesołowski udowadniał wczoraj, że wypłacane są za fikcyjne sukcesy w ściąganiu zaległości podatkowych.
Polowanie na pieniądze
W resorcie finansów i urzędach skarbowych od lat tworzony jest tzw. środek specjalny, z którego wypłacane są premie dla urzędników skarbówki. Takie rozwiązanie ma dopingować urzędników do wytężonej pracy i ścigania nieuczciwych podatników. Na konto „środka specjalnego" (czyli premie) wpływa co piąta złotówka od zaległości podatkowych, które urzędnicy odzyskają od nieuczciwych płatników. Paradoksalnie więc, urzędnicy są zainteresowani, żeby w Polsce było jak najwięcej oszustów podatkowych, bo od tego zależy wysokość ich premii.
więcej: Kurier Poranny - NIK: Skończyć z premiowaniem fikcji

Gazeta Wyborcza - Podłączał się do cudzych telefonów
Student zarządzania chciał szybko zarobić, założył więc telefoniczne biuro matrymonialne. Kiedy okazało się, że dzwonić nikt jednak do niego nie chce, podłączał się do cudzych telefonów i z nich dzwonił do siebie
Wczoraj przed białostockim Sądem Rejonowym rozpoczął się proces 21-letniego Mariusza J. Mężczyzna został oskarżony o podłączanie się do telefonów innych abonentów. W sumie oszukał 466 osób, a straty, jakie wyrządził, obliczono na prawie 55 tys. zł.(...)
Oskarżony to student II roku zarządzania na jednej z białostockich uczelni. Niewysoki, szczupły blondyn na początku stycznia ub.r. wpadł na pomysł, aby założyć telefoniczne biuro matrymonialne. Wydzierżawił linię telefoniczną 0 700..., pod którą mieli dzwonić ludzie. Minuta połączenia kosztowała 7,63 zł. Reklamy jego biura znalazły się w prasie i internecie.
Jednak już w kwietniu okazało się, że interes przynosi tylko straty. Mężczyzna nie zarobił nawet na miesięczny abonament za dzierżawę linii (4,2 tys. zł). Wtedy usprawnił działalność firmy. Przez internet kupił sprzęt, który pozwalał na podłączanie się (z rozdzielni i skrzynek telekomunikacyjnych) pod numery przypadkowych abonentów.
W ten sposób od maja do czerwca ub.r. skorzystał z numerów telefonów 466 osób w Białymstoku, Zambrowie, Łomży, Suwałkach, Olsztynie i Usznikach.
więcej: Gazeta Wyborcza - Podłączał się do cudzych telefonów

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę