Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Z Warszawy do Łomży w dwie godziny nie dojedziesz – przekonuje NIK

Najwyższa Izba Kontroli przed Urzędem Zamówień Publicznych udowadniała, że z Warszawy do Łomży nie da rady dojechać w czasie krótszym niż dwie godziny. NIK zbadał to na okoliczność druku najważniejszych dokumentów rocznych przedstawianych przez Izbę posłom. Za niespełna trzy tygodnie NIK w Sejmie ma przedstawić „Analizę wykonania budżetu państwa i założeń polityki pieniężnej w 2005 roku” a także „Sprawozdanie z działalności NIK w 2005 roku”. W ogłoszonym przetargu na druk dokumentów najniższą ofertę przedstawiła łomżyńska Drukarnia Libra – Print, ale NIK ofertę odrzucił, bo zdaniem Izby Łomża leży za daleko....

Daniel Puławski właściciel drukarni odwołał się od decyzji NIK-u do Urzędu Zamówień Publicznych. We wtorek odbyła się rozprawa. Na dowód swoich wyliczeń NIK przedstawił tachograf z samochodu dostawczego, który specjalnie dwukrotnie w tym celu do Łomży wysłano. Z badań NIK wynikało, że Łomża leży w odległości... 2 godzin i 13 minut jazdy, a w specyfikacji było czarno na białym napisane, że ma to być maksymalnie dwie godziny...  
Przedsiębiorca argumentował, że on do Warszawy dojeżdża w półtorej godziny... i w Urzędzie Zamówień Publicznych jego argumentację uznano. Najważniejsze dokumenty roczne Najwyższej Izby Kontroli nie powstaną jednak w Łomży. Mimo iż UZP nakazał ponowne rozpatrzenie ofert przetargowych NIK postanowił unieważnić całe postępowanie...
I wszystko zacznie się od początku, tyle że szybciej, bo dokumenty posłom muszą być przedstawione w poniedziałek 19 czerwca o godzinie 9.00.

Cała zabawa z mierzeniem odległości z Warszawy do Łomży kosztowała Najwyższą Izbę Kontroli  co najmniej 6 tys zł. Tyle NIK musi zapłacić za koszty postępowania i zwrot „wpisu” - 4,7 tys zł. łomżyńskiemu przedsiębiorcy.

Koszty paliwa na dwukrotny przejazd z Warszawy do Łomży i z powrotem, godzin pracy dwóch kierowców i amortyzacja samochodów NIK-u to już zupełnie inne rachunki.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę