Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodz z www.radionadzieja.pl

W Łomży powstał film o Janie Pawle II.

Przedpremierowy pokaz filmu „Ty jesteś Skałą” o wizycie Jana Pawła II w Łomży odbył się Centrum Katolickim. Obszerne fragmenty filmu obejrzeli jako pierwsi dziennikarze łomżyńskich redakcji. Film dokumentalny„Ty jesteś Skałą” opowiada o wizycie Jana Pawła II w diecezji łomżyńskiej w 1991 roku.

Film powstał z inicjatywy parafii Krzyża św. w Łomży, która wraz z biskupami i kurią diecezjalną chciała uczcić to, najważniejsze w dziejach miasta i regionu, wydarzenie. - Pomysł narodził się przed rokiem, gdy Ojciec Święty Jan Paweł II odszedł z tego świata. Gdy byliśmy świadkami wielkiego manifestu wiary Polaków - mówi proboszcz parafii, ks. kan. Andrzej Godlewski.

Autorzy filmu, aby zdobyć potrzebne materiały, pojechali do Włoch. Udało im się zdobyć nagrania osób, które znały Ojca Świętego i które towarzyszyły Janowi Pawłowi II w Jego pielgrzymce do Polski w 1991 roku. Postać papieża wspomina w filmie m.in. papieski fotograf Arturo Mari i kapelan Gwardii Szwajcarskiej ks Aloise Jehl. Autorami filmu są: ks. kan. Andrzej Godlewski, Zbigniew Zalewski, Tadeusz Babiel i Mariusz Rytel. Premiera filmu „Ty jesteś Skałą” odbędzie się w sobotę 3 czerwca w sali Urzędu Wojewódzkiego w Łomży o godz. 19-00. Pokaz rozpocznie oficjalne diecezjalne obchody rocznicy wizyty Ojca Świętego w Łomży.

Papież Jan Paweł II przebywał w Łomży 4 i 5 czerwca 1991 roku. Podczas wizyty odprawił Mszę św. przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży oraz koronował obraz Matki Bożej w łomżyńskiej katedrze.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę