Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 17 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Świętowali bez sąsiadów...

Rozpoczęły się Dni Łomży. Przez niemal miesiąc świętować będziemy 588. rocznice nadania praw miejskich. We wtorek z samego rana w ramach Dni Łomży wystartował Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Walizka”, przed wieczorem na Starym Rynku świętować mieli sąsiedzi... Była kapela kurpiowska, zespół The Voice... Byli prezydenci z małżonkami, kilku radnych i kilku pracowników ratusza...

„Sąsiedzka biesiada” zaczęła się o 17.00. Przez pierwszą godzinę do karczmy na Starym Rynku przyszło zaledwie kilkanaście osób – niemal wyłącznie były to osoby związane z ratuszem.

Z czasem Stary Rynek zaczął się jednak zapełniać. O godz. 21.00 w ramach festiwalu „Walizka” teatr Gry i Ludzie z Katowic wystawił tu „Balladę o Janie Wnęku”.

Jak podkreśla biuro prasowe ratusza na „Święto sąsiadów” z kasy miasta wydano ok. 5 tys zł.

Święto Sąsiadów to zaledwie trzyletni wynalazek. W ubiegłym roku francuskie Stowarzyszenie „Europejski Dzień Sąsiadów” (to oni to wymyślili) za możliwość włączenia się Łomży w świętowanie chciało od miasta pieniędzy. Ile? Tego w ratuszu przez dwa dni nie można było ustalić.

 


Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę