Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Odwoła się, czy nie?

Wicedyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży Jan Bajno jeszcze nie wie, czy szpital odwoła się od wyroku w sprawie odmowy badań prenatalnych. 60 tys. zł zadośćuczynienia i prawie 6 tysięcy 900 złotych odszkodowania od miejscowego szpitala zasądził dziś Sąd Okręgowy w Łomży w procesie wytoczonym za odmowę badań. Orzeczenie nie jest prawomocne.

Małżeństwo, które wniosło powództwo, domagało się 1,5 mln zł i renty dla córki, która urodziła się z rzadką wadą genetyczną, podobnie jak jej starszy brat. Jak mówił sędzia w uzasadnieniu, poprzez odmowę badań prenatalnych kobieta została pozbawiona "podjęcia świadomej decyzji o losie swoim i swojego dziecka, a przez to naruszono jej prawo jako pacjentki". Dodał też, że po porodzie Barbara W. przeżyła wielki szok, wpadła w depresję i nie mogła pracować. Państwo W. dowodzili w procesie, że od wyników badań prenatalnych uzależniali decyzję o urodzeniu lub nie przez Barbarę W. drugiego dziecka (dziewczynka ma obecnie 4,5 roku), bowiem ich pierwsze dziecko urodziło się z hypochondroplazją. To wada genetyczna, która objawia się m.in. deformacją stawów, co w konsekwencji powoduje, iż dziecko ma krótsze kończyny i niski wzrost; wymaga przez cały czas opieki i rehabilitacji, bo ma kłopoty z poruszaniem się.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę