Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Biała Służba powróciła

Harcerze Komendy Hufca w Łomży powrócili z Krakowa. Przez ostatnie dwa dni pełnili tam Białą Służbę pomagając pielgrzymom udającym się na spotkanie z papieżem Benedyktem XVI. W Krakowie było 35 harcerzy łomżyńskich z czterech drużyn: 11 HDS Exodus, 13 ŁDH Agada, DH Panteon i GDH Azyl.

Jak podkreśla podharcmistrz Tomasz Niedzgorski harcerze do Łomży powrócili zmęczeni ale szczęśliwi. Dziesięć osób mających brązowe odznaki ratowników medycznych niosła pomoc potrzebującym, pozostali zostali skierowani do służby porządkowej i informacyjnej. - Było komu pomagać. Zwłaszcza osoby starsze, niewyspane, głodne i przemęczone wielogodzinnym wyczekiwaniem potrzebowały naszej pomocy – mówi Tomasz Niedzgorski, dla którego spotkanie na Błoniach w Karkowie było już piątym spotkanie z papieżem.

Niedzgorski wspomina, że wszyscy przed przyjazdem do Krakowa Benedykta XVI zastanawiali się jak papież ich odbierze i jak oni odbiorą papieża. - Spotkanie Ojca Świętego Benedykta XVI z młodzieżą różniło się od tych spotkań młodych z Janem Pawłem II – mówi. - Było inne, ale na pewno nie gorsze – dodaje. - Spotkanie papieża Benedykta z młodzieżą było wyjątkowe... ciepłe... i wzruszające – mówi. - Słowa papieża, że trzeba budować na skale Jezusie Chrystusie trafiły do młodych - podkreśla Tomasz Niedzgorski.

Podharcmistrz dodaje, że dla większości łomżyńskich harcerzy było to pierwsze spotkanie nie tylko z Ojcem Świętym Benedyktem XVI, ale w ogóle z papieżem. - Choć praca w Białej Służbie była wycieńczająca wszyscy do domy powrócili szczęśliwi i bogatsi o głębokie duchowe przeżycia – mówi Tomasz Niedzgorski. Główny organizator wyjazdu łomżyńskich harcerzy dziękuje też wszystkim harcerkom i harcerzom, którzy wzięli udział w harcerskiej Białej Służbie podczas wizyty Ojca Świętego Benedykta XVI za sumienne pełnienie swoich obowiązków. - Wierzę, że ten wyjazd utrwali harcerzy w przekonaniu, że służba Bogu i Ojczyźnie jest czymś bardzo ważnym, i że warto w tym trwać – mówi podharcmistrz Tomasz Niedzgorski.

 fot.  Tomasz Niedzgorski

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę