Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 13 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Bp Stanisław Stefanek o pielgrzymce Benedykta XVI

"W pielgrzymce Benedykta XVI do Polski dominuje wątek Jego osobistej więzi z Janem Pawłem II"–uważa bp Stefanek. Ordynariusz łomżyński wskazuje jednak na kilka poziomów papieskiej wizyty w Polsce: emocjonalny, wspomnieniowy i historyczny. Bp Stefanek podkreśla, że największą uwagę zwracamy na gesty nowego papieża. - Znaliśmy wyjątkowo obfite i spontaniczne, nieskrępowane protokołem gesty Jana Pawła i dlatego tak reagujemy na osobę Jego następcy – stwierdził bp Stefanek.

 Pasterz łomżyński podkreśla, że sam Benedykt XVI stara się sprostać oczekiwaniom wiernych, czego dowodem są, widoczne podczas pielgrzymki, hojne gesty papieża. - To jest szkoła, którą przechodzi Benedykt XVI – mówi bp Stefanek.

Bp Stanisław Stefanek krytycznie odnosi się do komentarzy, że głównym powodem papieskich odwiedzin byłych obozach zagłady Auschwitz-Birkenau jest chęć przeprosin za holokaust.

- To ogromne uproszczenie graniczące wręcz z przekłamaniem – twierdzi bp Stefanek.

Krzywe linie komentarzy wyprostuje na pewno spotkanie papieża z młodzieżą – uważa bp Stefanek. Planowane na sobotni wieczór spotkanie na krakowskich błoniach i niedzielna Msza św. zostawią – zdaniem bp Stefanka - prawdziwy obraz całej pielgrzymki.
Pasterz łomżyński apeluje, abyśmy nie dali się ponieść podmuchom, które gotowe są przekłamać całą wizytę Benedykta XVI w Polsce.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę