Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 17 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Pierwszy antykorupcyjny urzędnik

Główne zdjęcie
Wojciech Dzierzgowski

Jak wygląda korupcja wie większość Polaków – tak przynajmniej wynika z raportów organizacji zajmujących się jej tropieniem. Teraz na wojnę z korupcją mają ruszyć sami urzędnicy. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach pilotażowego programu szkoli urzędników na antykorupcyjnych doradców etycznych. Wśród nich jest jeden z Łomży – Wojciech Dzierzgowski sekretarz powiatu łomżyńskiego.

Pod czas kilkunastu dni szkoleń niespełna 200 urzędników urzędów administracji centralnej, wojewódzkiej i samorządowej ma się nauczyć jak rozpoznać korupcję i jak jej się przeciwstawić. Pierwsze dwa dni szkolenia, odbyły się już w tym tygodniu. - Omawiano doświadczenia międzynarodowe w zwalczaniu korupcji m.in.: metodologia działań w zwalczaniu korupcji, antykorupcyjne inicjatywy międzynarodowe, a także praktyczne sposoby zwalczania korupcji w Polsce – mówi Dzierzgowski.
Sekretarz powiatu łomżyńskiego podkreśla że najlepszym sposobem walki z korupcją są czytelne i jasne procedury, a także dostęp do informacji publicznej dla obywateli. Dodaje, że w łomżyńskim starostwie takie wytyczne już dawno zostały zrealizowane. Potwierdzeniem antykorupcyjnej działalności starostwa jest zaś jego udział i pomyślne przebrnięcie przez program Przejrzysta Polska. W województwie podlaski w ubiegłym roku te tego programu zgłosiło się 40 samorządów, a certyfikaty otrzymało tylko 13 z nich w tym starostwo łomżyńskie.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę