Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

piątek 26.05.2006

Gazeta Wyborcza - Dzisiaj jest ich święto Kurier Poranny - Podlaski PSL ma jednego posła, ale za to ma on największy majątek spośród wszystkich pozostałych naszych parlamentarzystów. Najbiedniejsi są podlascy posłowie LPR. Kurier Poranny - Był Szeptel, jest MNI, będzie MVNO

Gazeta Wyborcza - Dzisiaj jest ich święto
- I te z krainy pieluch i grzechotek, i te, które martwią się, jaką cenzurkę przyniosą ze szkoły ich pociechy. No i te, które trzymają kciuki za kolejne sukcesy zawodowe swoich dzieci. Wszystkie mają dziś swoje święto. Dzień Matki. Jego początki sięgają już czasów starożytności, gdzie kultem otaczano Matki-Boginie będące symbolem płodności i urodzaju. Od XVII wieku w Anglii święto to nazywane było "Niedzielą u Matki" i było dniem wolnym. W Stanach Zjednoczonych zaczęto je oficjalnie obchodzić na początku XX wieku. Kiedy przywędrowało do Polski, dokładnie nie wiadomo, wiadomo, że w kalendarzu 26 maja przyjął się na dobre.
więcej: Gazeta Wyborcza - Dzisiaj jest ich święto

Kurier Poranny - Podlaski PSL ma jednego posła, ale za to ma on największy majątek spośród wszystkich pozostałych naszych parlamentarzystów. Najbiedniejsi są podlascy posłowie LPR.
Kancelaria Sejmu ujawniła już oświadczenia majątkowe dziewięciu podlaskich posłów. Pozostało jeszcze sześciu. – Oświadczenia publikujemy sukcesywnie w Internecie. Powinny tam trafić w najbliższych dniach – mówią informatycy z Sejmu. Ponieważ oświadczenia wpisywane są alfabetycznie, w naszym dzisiejszym zestawieniu nie ma ani jednego posła Samoobrony. Oboje mają nazwiska na „w" – to Genowefa Wiśniowska i Janusz Wójcik. Brakuje też oświadczeń posłów z PiS-u i SLD, oraz dwóch z PO.
Majątki pozostałych zsumowaliśmy: oszczędności, nieruchomości, zarobki i samochody, a odjęliśmy od nich kredyty, które muszą spłacać. I wyszło nam, że poseł PSL jest najbogatszy.
Edmund Borawski od lat prowadzi w naszych rankingach najbogatszych parlamentarzystów. Jest prezesem spółdzielni mleczarskiej Mlekpol i to w niej zarabia potężne pieniądze – rocznie ponad 420 tysięcy złotych brutto (czyli czterokrotnie więcej niż zawodowi posłowie). Dzięki temu ma też pokaźne oszczędności – ćwierć miliona na kontach i jeździ najlepszym i najnowszym samochodem spośród wszystkich naszych posłów – toyotą avensis z 2001 roku.
Pozostali nie mogą się pochwalić takimi pieniędzmi. Wprawdzie Lech Kołakowski (PiS) ma sporo nieruchomości i to naprawdę wartościowych, to niestety jest zadłużony na ponad 308 tysięcy złotych.
więcej: Kurier Poranny - Podlaski PSL ma jednego posła, ale za to ma on największy majątek spośród wszystkich pozostałych naszych parlamentarzystów. Najbiedniejsi są podlascy posłowie LPR.

Kurier Poranny - Był Szeptel, jest MNI, będzie MVNO
Ponad 100 milionów złotych zamierza przeznaczyć MNI na nową strategię. Na uboczu zostawia tanie usługi telekomunikacyjne i chce być wirtualnym operatorem komórkowym.
MNI było bohaterem wtorkowej, spadkowej sesji giełdy – jej kurs poszybował w górę o ponad 11 proc. Taki był efekt porannego komunikatu, który natchnął inwestorów optymizmem silniejszym niż atmosfera paniki na giełdzie. Spółka nie tylko zaprezentowała w nim bardzo dobre wyniki finansowe, ale i nową strategię rozwoju. Tradycyjna telefonia zejdzie na plan dalszy, a priorytetem staną się tzw. usługi dodane. MNI będzie je świadczyć na rzecz klientów sieci komórkowych, dla telewizji internetowej i cyfrowej. W grę wchodzą także nowe usługi dostępu do internetu za pośrednictwem technologii radiowych.
Zmiana profilu działalności spółki zaowocowała już pierwszym dużym kontraktem – 30 września podczas finałów wyborów Miss World na swoje wybranki będzie można głosować przez komórki czy internet właśnie dzięki MNI.
więcej: Kurier Poranny - Był Szeptel, jest MNI, będzie MVNO


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę