Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Zmień prawo jazdy na plastikowe

Niewiele ponad miesiąc zostało na wymianę starego na nowe prawa jazdy. Od lipca papierowe prawo jazdy traci ważność. Przed wydziałami komunikacji ustawiają się coraz dłuższe kolejki. W Łomży w Urzędzie Miejskim w piątek przed okiem wydziału komunikacji ustawiło się 70 osób chcących wymienić prawo jazdy. Jak podkreśla Łukasz Czech z biura prasowego ratusz w Łomży prawa jazdy nie wymieniło jeszcze 2 tysiące kierowców.

Wzrost zainteresowania wymianą dokumentów widać także w starostwie łomżyński. Wiesław Jemielity naczelnik Wydziału Promocji, Rozwoju i Komunikacji mówi, że przez ostatnie tygodnie wymienić prawo jazdy codziennie przychodzi po około 40 osób.

Jego zdaniem na razie nie ma zagrożenie tym, że ktoś nie zdążyłby z wymianą dokumentów, ale trzeba wniosek złożyć bardzo szybko. Wyrabianie nowego – plastikowego prawa jazdy trwa około 3 tygodni. Dłużej gdy dokument wystawiony był w innym terytorialnie urzędzie, wówczas dochodzi jeszcze czas korespondencji pomiędzy obu urzędami.

Dodajmy, że za nowy dokument kierowcy musza zapłacić 70 złotych. To zdecydowanie mniej niż gdyby prawa jazdy nie wymienili. Kierowcy, którzy w lipcu będą posługiwali się papierowymi dokumentami mogą otrzymać mandat nawet do wysokości 1 tys zł.


210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę