Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Zambrów ma pomnik Jana Pawła II

W sobotę (20 maja) w Zambrowie odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia pomnika Ojca Świętego Jana Pawła II. Ponad 5-ciometrowy, odlany z brązu monument stanął na skwerze przy kościele pw. Trójcy Przenajświętszej. W uroczystościach jego odsłonięcia i poświęcenia wzięli udział: przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik, bp łomżyński Stanisław Stefanek, bp pomocniczy diecezji, Tadeusz Bronakowski i bp senior Tadeusz Zawistowski.

Uroczystości rozpoczęła Msza św. w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej. W homilii postać i życie Sługi Bożego Jana Pawła II wspominał abp Józef Michalik. - Jan Paweł II nie zwracał uwagi, że jest naprawdę dobrym człowiekiem, dla którego najważniejszą sprawą była wiara – mówił abp Michalik. Abp Józef Michalik mówił o przepełnionej wiarą poezji młodzieńczej Karola Wojtyły. Wskazał też na umiejętność i chęć papieża do nieustannego rozwijania darów, które otrzymał od Boga. Wreszcie podkreślił zaangażowania Jana Pawła II w naukę języków, po to, aby być bliżej drugiego człowieka. - To jest humanizm chrześcijański, to praktyczny wyraz deptania własnego egoizmu, podejmowanie trudu, żeby przemówić do drugiego człowieka jego językiem – mówił abp Michalik.- Sięgnijmy po te dary, nie depczmy sumienia – nawoływał w Zambrowie przewodniczący Episkopatu Polski. Podkreślił, że w każdym człowieku drzemie potencjał, który warto rozwijać.

Po Mszy św. Abp Józef Michalik wspólnie z bp Stanisławem Stefankiem dokonali poświęcenia pomnika Jana Pawła II w Zambrowie. Burmistrz miasta, Kazimierz Dąbrowski powiedział, że pomnik jest świadectwem płynącej z głębi serca wiary, dumy i pragnienia upamiętnienia wielkiego papieża i jego pontyfikatu. Ma też być wyrazem troski o młode pokolenie.

Decyzję o budowie pomnika Jana Pawła II w Zambrowie podjęła Rada Miasta uchwałą z 30 sierpnia 2005 roku. Monument zaprojektował i wyrzeźbił artysta rzeźbiarz Czesław Dźwigaj, profesor krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Budowę sfinansowały samorządy oraz mieszkańcy Zambrowa i okolic. Na cokole pomnika wyryty jest napis: „Umiłowanemu Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II 1920 1978 2005 Społeczeństwo Miasta Zambrowa”.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę