Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 24 czerwca 2021 napisz DONOS@

Nobliści w Łomży

Publiczne Gimnazjum nr 1 w Łomży przyjęło imię Noblistów Polskich. Odpowiednią uchwałę nadającą imię szkole Rada Miasta podjęła 19 grudnia 2004 roku, ale dopiero dziś odbyły się uroczystości z tym związane. W budynku gimnazjum odsłonięto pamiątkową tablicę, poświęcono też i przekazano uczniom sztandar szkoły. Wśród przybyłych na uroczystość gości była m.ni. wnuczka Henryka Sienkiewicza.

Tblica upamiętniająca nadanie szkole imienia Noblistów Polskich znajduje się w głównym holu budynku gimnazjum. Towarzyszy jej napis – zdanie wypowiedziane przez Alfreda Nobala, w chwili ustanowienia najcenniejszej na świecie nagrody: „Nagroda Nobla tym, którzy uczynili najwięcej dla dobra ludzkości”. Tuż obok znajdują się też portrety polskich noblistów: Marii Skłodowskiej-Curie, Henryka Sienkiewicza, Władysława Reymonta, Czesława Miłosza, Lecha Wałęsy i Wisławy Szymborskiej.

Dziękując za nadanie szkole imienia Noblistów Polskich przedstawicielka Rady Rodziców podkreślała, że „szkole patronują Polacy o których usłyszał świat i którzy ten świat zmieniali”, a dyrektorka szkoły dopowiadała, że „lita noblistów jest ciągle otwarta i mogą na niej znaleźć się także wychowankowie tej szkoły”.

Podczas uroczystości przekazano także ufundowany przez Radę Rodziców, Prezydenta Miasta i Przewodniczącego Rady Miasta sztandar Publicznego Gimnazjum nr 1 w Łomży. Widnieje na nim napis: „godność, nauka, pokój”. Symboliczny pierwszy gwóźdź w drzewiec sztandaru wbiła Maria Sienkiewicz, wnuczka noblisty Henryka Sienkiewicza.

210618123923.png
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę