Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Łomża dobrze, łomżyńskie poniżej średniej

Czytanie, pisanie, korzystanie z informacji, rozumowanie, i na końcu wykorzystywanie wiedzy w praktyce – tak wypadli szóstoklasiści z województwa podlaskiego podczas kwietniowego sprawdzianu. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała zbiorcze wyniki egzaminu. Szóstoklasistów z Łomży pokonali tylko ich rówieśnicy z Białegostoku.

Z danych OKE wynika, że średnio szóstoklasista z Łomży na egzaminie na zakończenie szkoły podstawowej zdobył 69,9 % możliwych punktów. W Białymstoku ta średnia wypadła o 0,6 lepiej.
Średnia dla całego województwa wyniosła wyniosła 64,3 % i w dawnym województwie łomżyńskim poza Łomża była ona nieosiągalna. Średnie oceny uzyskiwanie przez uczniów z podstawówek we wszystkich innych powiatach były poniżej średniej. Dla powiatu zambrowskiego ocena wyniosła 62,7 %, dla łomżyńskiego 62,2 %, grajewskiego 60,9 %, wysokomazowieckiego 60,9, a szóstoklasiści z kolneńskiego wypadli najsłabiej zyskując 59,6 % możliwych do zdobycia punktów.

Wyniki sprawdzianu szóstoklasistów nie mają wpływy na ich dalszą naukę w gimnazjum, mają natomiast pomóc w diagnozowaniu braków uczniów i ułatwić ocenę pracy nauczycieli i poszczególnych szkół.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę